جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: دوشنبه، 13 اسفند 1397     
احداث ۲۰ هزار واحد مسکن روستایی

به گزارش صنعت نیوز،  رئیس بنیاد مسکن : 20 هزار واحدی که ساخته می شود، علاوه بر خانواده های دارای بیش از دو معلول به تمامی افراد تحت پوشش سازمان بهزیستی داده می شود .

 

 علیرضا تابش در نشست خبری امضا تفاهم نامه مشترک احداث ۲۰ هزار مسکن روستایی بین سازمان بهزیستی و بنیاد مسکن گفت: در این تفاهم نامه ۲۰ هزار واحد مسکن برای افراد تحت پوشش سازمان بهزیستی احداث خواهد شد.
وی با بیان اینکه در روستاها تسهیلات ۲۵ میلیون تومانی با کارمزد ۴ درصد پرداخت می شود، گفت: برای تکمیل واحد ها بنیاد مسکن ۵ میلیون تومان تسهیلات بلاعوض و سازمان بهزیستی ۱۰ میلیون تومان تسهیلات بلاعوض پرداخت می کند.
وی افزود: منابع تسهیلات بلاعوض این طرح از حساب ۱۰۰ امام تامین می شود.
تابش با اشاره به تفاهم نامه جدیدی که بین کمیته امداد و بنیاد مسکن امضا شد، گفت: درسیستان و بلوچستان ۱۲هزارواحد و در جنوب کرمان ۱۰ هزار واحد احداث می شود که ۵۰ درصد احداث واحد ها به عهده بنیاد و ۵۰ درصد ان را سازمان بهزیستی احداث می کند و منابع ان نیز توسط سازمان برنامه و بودجه تامین می شود.
وی گفت: مصالح ارزان ، و تهیه نقشه بطور رایگان در اختیار متقاضیان قرار می گیرد.
تابش در ادامه به نحو تکمیل فرایند ساخت واحدها در کرمانشاه اشاره کرد و گفت : پرداخت تسهیلات ادامه دارد و هر شخصی که تا کنون دریافت نکرده می تواند تسهیلات را دریافت کند .
رئیس بنیاد مسکن درباره طرح وزیر راه و شهرسازی و وظیفه بنیاد مسکن در این طرح گفت: بنیاد مسکن ۳۰ هزار قطعه زمین برای ساخت ۱۰۰ هزار واحد مسکونی در اختیار این طرح قرارداده است که پنجشنبه هفته جاری کلنگ احداث ۶۵۸ واحد در مشهد و ۵۰۰ واحد در اراک به زمین زده می شود .
وی افزود: ساخت این واحدها از زمان آغاز تا پایان ساخت ۲ سال طول می کشد.
وی درباره طرح باز افرینی شهری بنیاد مسکن گفت: در این طرح ساخت ۵ هزار واحد در چابهار و ۵ هزار واحد در زاهدان به عهده بنیاد مسکن است.
در ادامه نشست قبادی دانا رئیس سازمان بهزیستی گفت: در سال ۹۴ بطور مشخص تفاهم نامه ای برای ساخت مسکن باری خانواده های دارای دو معلول امضا شد که در این رابطه فعالیت خوبی انجام شد .این طرح برای تمامی مددجویان ازجمله معلولین، سرپرست خانوار ،فرزندان ترخیص شده از سازمان بهزیستی و بهبود یافتگان از اعتیاد که در روستا ساکن هستند می باشد .
وی افزود: عملیات احداث واحدهای خانوارهای دارای دو معلول و بیشتر تا شهریور ۹۸ اغاز می شود.