جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: چهارشنبه، 1 اسفند 1397     
تسویه ۱۰ هزار میلیارد تومان از بدهی‌های صنعت برق

به گزارش صنعت نیوز، مدیرعامل شرکت توانیر از تسویه ۱۰ هزار میلیارد تومان بدهی‌های صنعت برق کشورخبر از ابتدای امسال تا کنون داد

  "محمدحسن متولی‌زاده" در گردهمایی مدیران عامل شرکت‌های توزیع در خصوص پیک تابستان ۹۸ به تعیین سقف پیک برای هر یک از شرکت‌های توزیع برق اشاره کرد و گفت: این شرکت‌ها با برنامه ریزی لازم، ضمن مدیریت سهمیه تعیین شده، تمهیدات لازم را در جهت مدیریت شرایط پیک شرکت متبوع خود به کار ببندند.
مدیرعامل توانیر با اشاره به تلاش شرکت‌های توزیع در مدیریت سمت تقاضا و مشارکت صنایع خود تأمین و سایر راه‌های جبران کمبود تولید افزود: صرفه‌جویی در احداث نیروگاه‌های جدید، صرفه‌جویی در پرداخت مبالغ کلان بابت خرید سالانه برق این نیروگاه‌ها را به‌همراه خواهد داشت.
وی ادامه داد: از سوی دیگر کاهش ۴ درصد از تلفات شبکه برق کشور که از سال ۹۲ تاکنون حاصل شده، با صرفه‌جویی در احداث ۲ هزار و ۵۰۰ مگاوات نیروگاه جدید و ۸ هزار میلیارد متر مکعب سوخت همراه بوده است و استمرار آن به‌عنوان یک راهبرد در وزارت نیرو پیگیری می‌شود.
متولی‌زاده در ادامه با تأکید بر اهمیت رویت‌پذیری و اتوماسیون در بودجه سال ۹۸، نصب کنتور‌های هوشمند را حایز اهمیت دانست و "ساتکاب" را به‌عنوان شرکت پشتیبان و تامین کننده تجهیزات کلیدی مورد نیاز معرفی کرد.