جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: چهارشنبه، 17 بهمن 1397     
ضرورت پرداخت مطالبات مالباختگان سکه ثامن

به گزارش صنعت نیوز، امیدواریم اموال و وجوه توقیف شده از متهم پرونده سکه ثامن تا پایان سال بین مالباختگان تقسیم شود

وکیل مالباختگان سکه ثامن، رسول کوهپایه زاده افزود: با توجه به مشکلات متعدد مالباختگان سکه ثامن،۱۲ بهمن در نامه‌ای خطاب به آقای دهقان عضو کمیسیون حقوقی قضایی مجلس شورای اسلامی به مشکلات معیشتی و اقتصادی مالباختگان پرونده سکه ثامن اشاره و درخواست کردم تا ضمن پیگیری پرونده برای کاهش اطاله دادرسی، تمهیداتی برای پرداخت طلب مالباختگان این پرونده از مسیر فروش اموال توقیفی متهم فراهم شود.
وی ادامه داد: پرونده سکه ثامن بیش از ۳۵۰۰ تا ۴۰۰۰ شاکی دارد که هر کدام به اندازه‌ای متضرر شده اند و با مشکلات متعددی مواجه هستند.
وکیل مالباختگان سکه ثامن تصریح کرد: عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس در نامه‌ای از دادستان تهران درخواست کرده است تا اموال توقیف شده از متهم پرونده سکه ثامن پیش از عید بین مالباختگان به نسبت طلب تقسیم شود.

متن نامه عضو کمیسیون حقوقی قضایی مجلس خطاب به دادستان عمومی و انقلاب تهران به این شرح است:
جناب آقای جعفری دولت آبادی دادستان محترم تهران
سلام علیکم نظر به اینکه بخشی از اموال متهم پرونده سکه ثامن توقیف شده است و از طرفی در آستانه سال جدید بخش مهمی از مالباختگان به خاطر تنگنا‌های مالی مدام پیگیر احقاق حق هستند، مستدعی است دستور فرمایید اموال توقیف شده به وجه نقد تبدیل و در آستانه سال نو به نسبت طلب طلبکاران بین آن‌ها توزیع شود.

بر اساس این گزارش؛ دادستان تهران در چند روز اخیر اعلام کرد: حدود ۱۱۰ میلیارد تومان اموال نظیر ملک مسکونی و تجاری، پول نقد، خودرو‌های لوکس و طلا و دلار از متهم پرونده کشف و توقیف شده است.
شرکت بازرگانی "آریو پرگاس آیلین" به مدیریت فرهاد زاهدی فر، با عنوان سکه ثامن فعالیت خود را از سال ۹۵ در زمینه مرکز معاملات سکه و طلای آب شده، معاملات حواله شنبه‌ای طلا، معاملات جهانی انس طلا، گشایش اعتبارات و ال سی، واردات و صادرات کالا‌های مجاز، اخذ وام و اعتبارات ارزی و ریالی از تمام بانک‌های خارجی و داخلی به صورت مجازی آغاز کرد.

مدیرعامل این شرکت شهریور امسال با عدم پاسخگویی و عدم واریز وجوه کاربران، به کلاهبرداری ۱۵ هزار میلیاردی متهم و متواری شد.
۱۴ مهر امسال "فرهاد زاهدی فر" مدیرعامل شرکت تجارت الکترونیکی ثامن معروف به "سکه ثامن" که از هزاران نفر از طریق سایت سکه ثامن، به مبلغ صد‌ها میلیارد تومان در چند استان کلاهبرداری و از کشور متواری شده بود با اقدامات فنی، عملیاتی و اطلاعاتی پلیس فتا، یکی از کشور‌ها شناسایی و با همکاری پلیس بین‌الملل ناجا و قوه قضائیه بازداشت و به کشور بازگردانده شد.