جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: دوشنبه، 15 بهمن 1397     
امضای تفاهمنامه ساخت هزار واحد مسکونی برای ایتام

به گزارش صنعت نیوز، تفاهمنامه ساخت هزار واحد مسکونی برای ایتام امروز بین رئیس سازمان برنامه و بودجه و رئیس کمیته امداد امام خمینی امضا شد

 قبل از امضای تفاهمنامه، رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: دو روش برای اداره کشور وجود دارد یکی سازندگی و توسعه مستمر است که مردم در ازای این اتفاق وضعیت خوبی داشته باشند، روش دوم؛ دولت و حاکمیت، اقدام‌های تکمیلی انجام دهد تا وضعیت محرومان و تهی دستان بهبود یابد.
محمدباقر نوبخت افزود: اقدام‌های کمیته امداد نه تنها قابل تقدیر بلکه قابل تقدیس است.
وی ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران در عرصه‌های مختلف علمی، اقتصادی، اجتماعی و علمی خوش درخشیده و موفقیت‌های خوبی داشته البته کار‌های ناتمام زیادی نیز داریم که باید تکمیل و به سرانجام برسد و امروز برای سازمان برنامه و بودجه کشور روز فرخنده‌ای است که تفاهمنامه ساخت هزار واحد مسکونی را برای ایتام امضا می‌کنیم و امیدواریم حداکثر در یک سال آینده این تعداد مسکن ساخته شود.
سید حمید پورمحمدی معاون اقتصادی و هماهنگی برنامه و بودجه سازمان برنامه و بودجه کشور نیز گفت: هزینه ساخت هر کدام از این واحد‌ها در روستا‌ها ۵۰ میلیون تومان و در شهر‌ها ۶۵ میلیون تومان برآورد شده و در مجموعه حدود ۵۸ میلیارد تومان پیش بینی شده است.
وی افزود: ۵۰۰ واحد از این هزار واحد مسکونی در روستا‌ها و ۵۰۰ واحد دیگر در شهر‌ها ساخته می‌شود.
پورمحمدی ادامه داد: یک سوم هزینه ساخت این واحد‌ها را سازمان برنامه و بودجه کشور و یک سوم دیگر را کمیته امداد امام خمینی و یک سوم باقیمانده را نیز مؤسسه خیریه "بوتراب" پرداخت می‌کند.
رئیس کمیته امداد امام خمینی نیز گفت: در ساخت هزار واحد مسکونی برای ایتام مؤسسه خیریه بوتراب نقش کلیدی دارد و از مساعدت سازمان برنامه بودجه نیز در این امر قدردانی می‌کنیم.
سید پرویز فتاح افزود: با تحویل این تعداد واحد مسکونی به ایتام و خانواده آنان دیگر هیچ خانواده یتیمی مشکل مسکن نخواهد داشت.