جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: سه شنبه، 25 دی 1397     
داوران ایرانی نسبت به داوران جهانی عقب مانده اند

به گزارش صنعت نیوز، سرمربی تیم تکواندو دانشگاه آزاد گفت: رییس کمیته داوران می‌تواند، با انتخاب نفرات بهتر، اشتباهات داوری‌های لیگ برتر را به حداقل برساند.

سیدنعمت اله خلیفه  درباره بازی با شهرداری ورامین در لیگ برتر تکواندو گفت: بازی‌های خیلی قشنگی برگزار شد، اما فکر می‌کنم، حق تیم ما مساوی نبود. باید حداقل ۶ بر ۲ مقابل تیم شهرداری ورامین برنده می‌شدیم، اما متاسفانه اشکالات داوری و شرایطی که به وجود آوردند، باعث تساوی مسابقه شد.
وی افزود: شرایط سیستم‌های الکترونیکی مناسب نبود، اما مجبوریم که با این سیستم پیش برویم. این سیستم‌ها واقعا اشکالات زیادی دارد. با این حال نتیجه بازی مساوی شد و ما امیدوار هستیم تا همچنان در کورس قهرمانی بمانیم. تلاشمان بر این خواهد بود که بتوانیم بهترین نتیجه را در پایان فصل کسب کنیم.
سرمربی تیم تکواندو دانشگاه آزاد در خصوص داوری‌های لیگ برتر گفت: وقتی بازی‌ها حساس می‌شود، کمیته داوران باید روی انتخاب داوران حساسیت خاصی داشته باشد و داورانی را انتخاب کند که در سطح این مسابقات باشند. سطح فنی مسابقات خیلی بالا است و یک اشتباه کوچک از بازیکنان و داوران سرنوشت بازی را عوض می‌کند.
وی افزود: به جز چند مورد، داوری‌ها خوب بود، اما در ۲ بازی داوری‌ها جالب نبود و ما در مجموع باید بازی ۶ بر ۲ پیروز می‌شدیم. تلاش می‌کنیم، هفته‌های آینده نتایج بهتری کسب کنیم.
خلیفه در خصوص اظهارنظر رییس کمیته داوران مبنی بر؛ اعتراض سرمربیان به داوری نوعی تاکتیک آن‌ها است، گفت: مهدوی داور المپیکی است و شخصیت با دانشی محسوب می‌شود، اما یکی از اشکلات کارش این است که نمی‌خواهد اشکالات داوران را بپذیرد. قبول دارم که داوران هم ممکن است، اشتباه کنند، اما این موارد اشتباهاتی است که رئیس کمیته داوران می‌تواند، آن‌ها را به حداقل برساند، یعنی اینکه بداند کدام داور تحت تاثیر جو مسابقات قرار نمی‌گیرد.
وی ادامه داد: رئیس کمیته داوران باید داوری انتخاب کند که قاطعیت بالایی داشته باشد و ضریب اشتباهش کم باشد. اگر داور ضعیف باشد، ممکن است، مربیان و بازیکنان از این قضیه سواستفاده کنند. در واقع این یک زنجیره است که همه با هم باید پیش برویم.
سرمربی تیم تکواندو دانشگاه آزاد گفت: در مجموع قضاوت‌ها خوب است، چون تعدادی از داوران جدید به مسابقات اضافه شده اند که قضاوت‌های خوبی دارند و خود را با شرایط وفق داده اند، اما اشتباهات هم وجود دارد.
وی افزود: رییس کمیته داوران قبول داشت که اشتباهات داوری در ۲ بازی ما باعث شد که نتیجه را واگذار کنیم و در نهایت مسابقه مقابل تیم شهرداری مساوی شد. امیداوریم در هفته‌های بعد همانطور که تکواندو در حال رشد است و مربیان تلاش می‌کنند، دانش خود را به روز کنند، بازیکنان سعی دارند با تکواندوی دنیا هم سو شوند، داوران هم تلاش کنند که با تکواندودنیا هم سو شوند، چون فکر می‌کنم، داوران ایرانی نسبت به داوران جهانی عقب مانده اند.