جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: سه شنبه، 18 دی 1397     
برانکو هوشمندانه مربی عراق را تحسین کرد

به گزارش صنعت نیوز، سرمربی تیم ملی: ۷۰ میلیون ایرانی برای تیم ملی دعا می‌کنند، اما یک نفر هوشمندانه مربی عراق را تحسین می‌کند.

 کارلوس کی روش - سرمربی تیم ملی فوتبال ایران بعد از پیروزی برابر یمن و در مورد اهمیت دیدار گفت: اصولا در بازیهای نخست جام ملت ها می‌بینیم که بازیکنان با استرس کار را آغاز می‌کنند، اما خوشبختانه گل اول را خیلی زود به ثمر رساندیم و به تیم حریف فشار وارد کردیم.

کی روش در ادامه گفت: یمنی ها اشتباهاتی داشتند و ما از آن استفاده کردیم. جا دارد به بازیکنانم و بازیکنان یمن تبریک بگویم که تا آخرین لحظه برای تیمشان جنگیدند.

سرمربی تیم ملی در پاسخ به سوالی در مورد اینکه برخی از بازیکنان در زمین مسابقه خشن بازی کردند، گفت: آیا شما در استادیوم بودید؟ قبل از اینکه آزمون کاری انجام بدهد بازیکن یمن خطا را انجام داد ولی بازیکنان ایران کاملا بازی را جدی گرفتند و دیدید که قاطعانه پیروز شدند.

او در واکنش به سوالی مبنی بر اینکه عده‌ای معتقدند که ایران باید قهرمان شود، گفت: البته این طبیعی است چون توقع هواداران است، ولی برخی از افراد که این حرف‌ها را می‌زنند، کسانی هستند که کاری برای رشد فوتبال انجام نمی‌دهند.

کی‌روش در پاسخ به سوالی در مورد میزان شناختش از تیم ملی ویتنام اظهار کرد: من ویتنام را از چند سال پیش و از زمانی که یکی از دوستانم سرمربی این تیم بود، می‌شناختم. مطمئنا این تیم، خیلی خطرناک و سرعتی است و رشد زیادی داشته، بخصوص که از خط دفاع به خوبی توپ را به خط حمله منتقل می‌کنند.

او درباره شروع خوب تیم ملی فوتبال ایران در این جام، گفت: شروع خوب برای همه خیلی خوب است و برد همیشه خوشحال کننده است. در بازی اول هیچ تیمی نمی‌تواند بگوید مدعی است. نتایج بازی‌های اول جام ملتها به تیم و بازیکنانم خیلی کمک کرد که هوشیار باشیم. با همه تمرکزمان وارد بازی شدیم و خوشحالم که برنده شدیم. ما به هیچ گروه دیگری کاری نداریم و تنها کار خودمان را انجام می‌دهیم.

کی‌روش در خصوص اظهارات برانکو که گفته بود ایران چرا نباید بتواند عراق را شکست دهد و به تحسین از سرمربی عراق پرداخته بود، گفت: الان باید صحبتهایمان را به مسائل خانگی و داخلی تغییر بدهیم. قبل از این‌که حرفی در این مورد بزنم، باید دوباره به بازیکنانم تبریک بگویم و به سرمربی و بازیکنان یمن هم بابت روحیه جنگجویانه خوبی که از خود نشان دادند به آنها خسته نباشید می گویم. از هواداران ایران و یمن ممنون هستم. در مورد این آقا باید بگویم همه او را می‌شناسند. او فردی است که همیشه فوتبال ایران را سیرک خطاب می کرد و دقیقا در لحظاتی که ۶۵ تا ۷۰ میلیون برای تیمشان دعا می‌کنند، فردی هوشمند و خارق العاده، مربی عراق را تحسین می‌کند. کسی که در خدمت فوتبال ایران است، از سرمربی حریف هوشمندانه تعریف می‌کند و با تمام حمایتی که برای تیمش دریافت کرد، باز هم نتوانست قهرمان لیگ قهرمانان آسیا شود. حمایتی که باعث شد تیم‌های دیگر ضرر کنند. اما او تمرکز خود را بر روی بازیکنان اوکراینی اختصاص داده اما بهتر است در این شرایط این مرد باهوش را تنها بگذاریم.

سرمربی تیم ملی ایران در پاسخ به سوالی درباره مشکلات خط دفاع تیمش بیان کرد: بله ممکن است در ۹۰ دقیقه برخی مشکلات رخ بدهد. مثلا در لیگ‌های ایران و قطر اکثر تیم‌ها تلاش می‌کنند تا ببینند در میانه میدان چه اتفاقاتی می‌افتد ولی خط دفاع ما در میانه زمین خط حمله حریف را کنترل کرد.

او درباره عملکرد آزمون و طارمی گفت:مطمئنا این گل‌ها به اعتماد به نفس مهاجمان ما اضافه می‌کند ولی مهمترین مسئله این بود که انتقال توپ از خط دفاع به هافبک و حمله ما به خوبی انجام شد.

 کی روش در پایان نشست خبری خطاب به خبرنگاران بیان کرد: از این‌که مجبور شدم مسائل خانوادگی را عنوان کنم، عذر خواهی می‌کنم.