جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: يکشنبه، 16 دی 1397     
تمرکز بارش ها در غرب و جنوب غرب

به گزارش صنعت نیوز، کارشناس هواشناسی: هسته بارش های امروز بیشتر در دامنه های زاگرس و جنوب غرب و غرب کشور است.

معصومه احمدی افزود: سامانه بارشی از امروز وارد بخش های غربی و جنوب غربی کشور شد و شاهد عمده فعالیت این سامانه در مناطق غرب، جنوب غرب، دامنه های مرکزی و جنوبی زاگرس و به تدریج در دامنه های جنوبی البرز و حتی شمال شرق خواهیم بود.
وی گفت: عمده فعالیت سامانه بارشی امروز در دامنه های زاگرس و بخش هایی از غرب کشورمان متمرکز است به طوری که بارش برف و باران در بخش هایی از استان های کردستان، کرمانشاه، ایلام، لرستان، شمال و شرق استان خوزستان، چهار محال و بختیاری، کهکیلوی و بویر احمد، همدان، مرکزی، زنجان، قزوین، جنوب آذربایجان غربی و در دامنه های جنوبی البرز با شدت کمتر از نواحی زاگرس خواهد بود.
کارشناس سازمان هواشناسی افزود: بارش برف در نواحی کوهستانی می تواند موجب اختلال در تردد جاده های کوهستانی و مه آلود بودن جاده ها و لغزندگی شود.
احمدی گفت: این سامانه به تدریج به سمت شمال شرق کشور می رسد.
وی افزود: با توجه به افزایش وزش باد جنوبی و گرم در استان هایی مثل اردبیل، زنجان و قزوین وقوع پدیده بهمن در ارتفاعات البرز به خصوص در نواحی شمالی استان هایی مانند تهران، قزوین، البرز، زنجان و ارتفاعات گیلان و مازندران دور از انتظار نیست.
کارشناس سازمان هواشناسی گفت: خلیج فارس در دو روز آینده مواج و متلاطم خواهد بود و همین شرایط در دریای خزر هم پیش بینی می شود.
احمدی افزود: آسمان پایتخت امروز ابری است و بارش برف و باران رخ خواهد داد و دمای هوا در گرم ترین زمان به 10 درجه سانتی گراد می رسد و مهم ترین پدیده فردا هم وزش باد شدید و کاهش ابر خواهد بود.