جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: شنبه، 15 دی 1397     
ورود سامانه بارشی جدید از فردا

به گزارش صنعت نیوز،  کارشناس سازمان هواشناسی : از فردا سامانه بارشی جدیدی از سمت غرب و شمال غرب وارد کشور می شود.

مرتضی ضرابی  با اعلام این خبر افزود: با عبور سامانه بارشی ، دیشب ، شب سردی را در غالب شهرها و استان های کشور پشت سر گذاشتیم به طوری که در بین مراکز استان ها شهرکرد و اراک­ با 8 درجه زیر صفر سردترین­ شهرها بودند و همدان با 7­درجه زیر صفر در جایگاه دوم قرارداشت .کرمان ، ارومیه و زنجان با 5 درجه زیر صفر جایگاه سوم را به خود اختصاص دادند.

وی ادامه داد : دمای تهران هم به یک درجه زیر صفر رسید .

کارشناس هواشناسی گفت: پیش بینی می کنیم امروز در غالب نقاط کشور آسمانی صاف و آفتابی را پیش رو داشته باشیم . بنابراین ،­­همین شرایط­ ­افزایش غلظت آلاینده ها در شهرهای صنعتی و پرجمعیت را فراهم می کند.

وی افزود: البته در شمال غرب کشور ،­وزش باد پدیده غالب خواهد بود به ویژه در استان اردبیل که به نسبت شدید است.

ضرابی گفت: از فردا سامانه بارشی دیگری از سمت غرب وارد کشور خواهد شد و استان های غربی و شمال غرب کشور از­ریزش های این سامانه بهره مند می شود.

وی افزود: این سامانه در ادامه به دامنه های جنوبی البرز از جمله قزوین ، زنجان، البرز و تهران نیز می رسد.­طبیعتا بارش ها در ارتفاعات سردسیر به شکل برف است .

کارشناس هواشناسی گفت: روز دوشنبه علاوه بر غرب و شمال غرب بخش هایی از مرکز و استان های جنوبی نیز از بارش های این سامانه بهره مند می شوند.

وی افزود: کانون بارش ها در روز دوشنبه عمدتا استان های جنوب غرب کشور از جمله خوزستان ، بوشهر ، فارس و کهگیلویه و بویراحمد خواهد بود.

ضرابی گفت: البته استان های ساحلی خزر و شمال شرق کشور نیز با حرکت این سامانه از بارش ها­ بهره مند خواهند شد.