جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: يکشنبه، 9 دی 1397     
افزایش ۴ برابری مدال طلا در المپیک

به گزارش صنعت نیوز، وزیر ورزش و جوانان: بعد از انقلاب با افزایش چهار برابری کسب مدال طلا در بازی‌های المپیک روبرو شدیم.

 مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان در بیست و ششمین نشست کمیسیون فرهنگی تربیت بدنی و ورزش کشور در مقایسه ورزش ایران قبل و بعد از انقلاب اسلامی گفت: ورزش کشور در چهل سال گذشته تحول چشمگیری داشته که با همت همه مسئولان این اتفاق رخ داده است. امروز شاهد این هستیم که در همه مناطق کشور امکانات ورزشی وجود دارد و در هفت تا هشت استان استادیوم های بالای ۵۰ هزار نفری داریم.
وی افزود: در آوردگاه بزرگ المپیک ما در مجموع در ۱۶ دوره گذشته با چند مدالی که با دوپینگی که تبدیل به طلا شد ۲۰ مدال طلا گرفتیم که ۱۶ مدال آن مربوط به هشت دوره حضور بعد از انقلاب بوده است که در مجموع چهار برابر قبل از انقلاب است. قبلا در دو رشته مدال می گرفتیم و حالا از چهار رشته مدال می گیریم و سعی می کنیم در المپیک آینده این تعداد رشته ها افزایش یابد.
وزیر ورزش و جوانان درباره عملکرد ورزش ایران در بازیهای آسیایی گفت: به لطف میزبانی در بازیهای آسیایی ۱۹۷۴ تهران دوم شدیم و در جاکارتا با ۶۲ مدال بیشترین تعداد مدال تاریخ این بازیها را بدست آوردیم و در پارالمپیک هم بهترین نتایج کسب شد. در المپیک جوانان از رتبه ۲۴ به رتبه هفتم آمدیم. در جام جهانی یک دوره قبل از انقلاب و چهار دوره بعد از انقلاب صعود کردند.
وی افزود: در جام جهانی اخیر در سخت ترین گروه بهترین نتایج کسب شد و در تاریخ لیگ قهرمانان آسیا اولین بار دو تیم همزمان در جمع هشت تیم نهایی حضور داشتند. در بخش بانوان هم قبل از انقلاب در هفت رشته در میادین بین المللی حاضر شدیم و حالا در ۴۷ رشته مجوز حضور بین المللی دارند و امیدواریم در المپیک آینده تک مدال برنز بانوان ارتقا یابد.
سلطانی فر درباره توسعه ارزش های اخلاقی گفت: به لحاظ ظاهری و شکلی موفقیت های خوبی داشتیم. رویارویی با ورزشکاران رژیم صهیونیستی را به رسمیت نمی شناسیم اما احساس می کنم به لحاظ محتوایی باید وسیع تر عمل کنیم و نگاه کاربردی داشته باشیم که این خلا می تواند ناشی از شرایط رسانه ای موجود در دنیا و فضای فرهنگی جامعه باشد.
وی ادامه داد: وجود این ناهنجاری های ظاهری در ورزشگاه ها و برخی عبارات پشت پرده مثل فساد که قبول ندارم نباید آن را بزرگ کرد چون روی ورزش همه حساس هستند. این عرصه تاثیرگذار اجتماعی را باید جدی تر در نظر بگیریم.

وزیر ورزش و جوانان گفت: فرقی بین حضور بانوان در سینماف تئاتر و کنسرت با ورود بانوان به ورزشگاه‌ها وجود ندراد و ما همه زیرساخت‌های ورود بانوان به ورزشگاه‌ها را محیا کرده ایم. در یک سال اخیر هم با هماهنگی‌ها موفق شدیم در رویداد‌های ملی حضور بانوان را در ورزشگاه‌ها با ملاحظات فرهنگی و شرعی داشته باشیم.