جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: سه شنبه، 13 آذر 1397     
یخچالی و جمشیدی، فیلیپین را مات کردند

به گزارش صنعت نیوز، سایت فدراسیون جهانی بسکتبال به بازی خوب "یاران شهرکردی" تیم ملی بسکتبال در دیدار مقابل فیلیپین پرداخت.

 تیم ملی بسکتبال ایران دیروز با پیروزی مقابل فیلیپین، صعود خود را به جام جهانی ۲۰۱۹ تقریبا قطعی کرد.

سایت فدراسیون جهانی بسکتبال (فیبا) در مطلب مربوط به این بازی نوشت:

محمد جمشیدی و بهنام یخچالی باخت شوکه کننده دیگری را برای فیلیپین در پنجره پنجم انتخابی با نتیجه ۷۸ بر ۷۰ رقم زدند. فیلیپین بعد از سه امتیازی "بلگا" در هشت دقیقه به پایان این بازی حساس با برترین ۶۰ بر ۵۲ در شرایط خوبی به نظر می‌رسید؛ اما ایران سهم بزرگی در دو سوی زمین با حرکات بزرگ داشت و پیروزی را با کسب ۲۶ امتیاز مقابل ۱۰ امتیاز فیلیپین (بعد از شوت بلگا) از تیم میزبان دزدید.

جمشیدی و یخچالی اصلی‌ترین بازیکنانی بودند که در اواخر بازی تغییر ایجاد کردند و با ۷ پرتاب موفق از ۱۰ اقدام منطقه ای، آخرین امید‌های فیلیپین را برای کسب برد در پنجره پنجم انتخابی از بین بردند. جمشیدی بازی را با ۲۶ امتیاز (۱۰ از ۱۶ شوت موفق) به علاوه ۷ پاس گل و ۴ ریباند تمام کرد. یخچالی هم ۲۴ امتیاز به علاوه ۷ ریباند، ۴ پاس گل و ۳ توپربایی داشت.

با عملکرد هر دو بازیکن در کوارتر چهارم، نیاز ایران به خدمت حامد حدادی، ارسلان کاظمی، صمد نیکخواه بهرامی و سجاد مشایخی به چشم نیامد. آن‌ها همچنین روزبه ارغوان و میثم میرزایی دو سنتر خود را به دلیل خطا‌های زیاد از دست داده بودند.

فیلیپین البته در بیشتر دقایق بازی برتر بود؛ اما در دقایق آخر با انتخاب شوت و دفاع ضعیف به دردسر افتاد. در این بازی جیسون کاسترو بار دیگر به ترکیب تیم برگشت و با ۱۹ امتیاز برترین بازیکن فیلیپین بود. کریستین استندهاردینگر هم با ۱۷ امتیاز عملکرد خوبی داشت.

این پیروزی جایگاه ایران را در رده دوم جدول گروه F تثبیت کرد، در حالی که فیلیپین از جمع ۳ تیم بالای جدول خارج شد و ژاپن با پیروزی مقابل قزاقستان در جدول صعود کرد.

ایران در پنجره ششم انتخابی جام جهانی میزبان ژاپن و استرالیا خواهد بود، در حالی که فیلیپین برای دو بازی سخت خارج از خانه به قطر و قزاقستان سفر می‌کند.