جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: شنبه، 3 آذر 1397     
آغاز ثبت نام کارت های سوخت المثنی

به گزارش صنعت نیوز، ثبت نام کارت سوخت های المثنی برای متقاضیانی که کارت سوخت خود راگم کرده اند یا به هردلیلی فاقد کارت سوخت هستند از امروز آغاز شد.

زیبا اسماعیلی سخنگوی شرکت ملی پالایش و پخش فرآرود های نفتی  گفت: هموطنانی که کارت سوخت خودرو یا موتورسیکلت آنها مفقود شده است، می‌توانند ازامروز با مراجعه حضوری به مراکز پلیس +10 مراحل ثبت درخواست کارت های المثنی های خود را پیگیری کنند.
وی بابیان اینکه مالکان خودرو یا موتورسیکلت که کارت سوخت فعال در سامانه هوشمند دارند در صورت ثبت تقاضای صدور کارت المثنی، کارت اولیه آنها ابطال خواهد شد، بنابراین توصیه می‌شود تنها افراد فاقد کارت سوخت برای ثبت نام مراجعه کنند.
سخنگوی شرکت ملی پالایش و پخش فرآرود های نفتی یکی دیگر از روش های ثبت درخواست صدور کارت المثنی را مراجعه به سامانه خدمات دولت همراه و یا نصب اپلیکیشن کارت سوخت عنوان کرد و افزود: این سامانه از 5 آذرماه دردسترس خواهد بود و متقاضیان با مراجعه به سامانه خدمات دولت همراه به نشانی www.mob.gov.ir و ورود به گزینه درخواست کارت سوخت المثنی و با داشتن کارت ملی ، کد 16 رقمی پشت کارت خودرو وشماره کارت بانکی متصل به شتاب می توانند مراحل ثبت نام خود را انجام دهند.
اسماعیلی با تاکید براینکه ثبت درخواست دراین سامانه رایگان است گفت: البته افرادی که خودرو یا موتور سیکلت خود را بصورت قولنامه ای خریدارکرده اند ویا شماره تلفن همراه به نام ندارند باید حتما بصورت حضوری به مراکز پلیس + 10 مراجعه کنند.
وی افزود: آن دسته از متقاضیانی که کارت سوخت دارند و شماره رمز خود را فراموش کرده اند نیازی به ثبت نام جدید ندارند و امکان بازیابی رمز آنها در سامانه فراهم شده است.
اسماعیلی درخصوص مالکانی که چندین خودرو دارند هم گفت: این افراد به ازاء هر تعداد خودرو یا موتورسیکلت که به نام انهاست باید یک شماره کارت بانکی اعلام کنند.
سخنگوی شرکت ملی پالایش و پخش فرآروده های نفتی بابیان اینکه مالکان خودروهای عمومی دولتی اعم از سواری، وانت و موتورسیکلت همانند گذشته تنها با مراجعه به دفاتر پلیس۱۰+ نسبت به ثبت تقاضای خود اقدام کنند گفت : جدول زمان بندی مراجعه به سامانه نیز براساس رقم آخر شماره تلفن همراه تنظیم شده . بدین نحوه که متقاضیان از 5 تا 24 آذرماه براساس آخرین رقم 9 تا صفر شماره تلفن همراه خود به ترتیب در بازه های زمانی دو روزه به سامانه مراجعه کنند.
وی افزود: تمامی خودروهای نو شماره هم دارای کارت سوخت هستند و اگر مالکان خودرو آنها را دریافت نکرده اند ، باید با مراجعه به مراکز پستی محل زندگی خود و ارائه مدارک مالکیت خودرو آن را تحویل بگیرند.