جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: دوشنبه، 14 آبان 1397     
استقبال زائران اربعین از درمانگاه طب سنتی

به گزارش صنعت نیوز، رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت هلال‌احمر : 14 تریلی دارو ویژه اربعین به عراق ارسال شد.

 سیدعلی مرعشی در نشست خبری خدمات امدادی و درمانی جمعیت هلال‌احمر در اربعین با اعلام اینکه امسال بیش از 2200 نیرو اعم از پزشک، پرستار،‌امدادگر و ... به عراق اعزام شدند،‌گفت: نخستین بار همکاران متخصص طب سنتی با ما همکاری کردند و یک موکب در این زمینه راه‌اندازی شد و خدمات دارویی، درمانی و ماساژ برای زائران هم ارائه شد.
بیش از 13 هزار و 900 خدمت در ارتباط با طب سنتی به زائران حسینی ارائه شد و یکی از شلوغ‌ترین درمانگاه‌های ما مربوط به طب سنتی بود.
رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت هلال‌احمر گفت : 40 پایگاه در کربلا، نجف،‌ کاظمین، کوت، پله و ... داشتیم ، گفت:‌خدمت‌رسانی امسال بسیار روان‌تر بود.
وی افزود: مأموریت‌های ما تا پایان سفر ادامه دارد البته بسیاری از تیم‌ها در حال حاضر به کشور بازگشته‌اند.
مرعشی افزود: امسال نیروهای اعزامی،‌آمبولانس و اتوبوس‌آمبولانس بیشتر و مقدار زیادی از داروهای مورد نیاز پیش از این مراسم تهیه شده بود.
رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت هلال‌احمر گفت: 14 تریلی دارو ویژه اربعین از مرز زمینی منتقل شد و تعداد آمبولانس‌ها نیز به 30 مورد و اتوبوس‌آمبولانس‌ها به 8 مورد افزایش یافت که عمده خدمات آمبولانس و اتوبوس‌آمبولانس ها به حوادث جاده‌ای مربوط بوده است.
مرعشی از آسیب، بستری و انتقال سریع و انتقال 399 زائر خبر داد و گفت:‌153 مورد از این حادثه‌دیدگان توسط همکاران ما با آمبولانس و اتوبوس‌آمبولانس به ایران منتقل شدند.
وی گفت: بیش از یک میلیون خدمت به زائرین به زائران ایرانی و کشورهای مختلف ازائه شد ، 57 مورد فوتی امسال در میان زائران داشتیم که 27 مورد به دلیل تصادفات و صدمات جاده‌ای بود.
رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت هلال‌احمر با اشاره به اینکه اغلب پیکرها به کشور منتقل شده است،‌گفت: از دو مورد فوتی یکی در کربلا و دیگری در نجف دفن شده است.
مرعشی گفت: امسال نخستین بار در کنار پزشکان عراقی در بیمارستان‌الحسین خدمات مختلف اعم از جراحی ارائه شد و امیدواریم با آسیب‌شناسی اربعین برای سال آینده برخی مشکلات را برطرف کنیم.
در بسیاری از مأموریت‌ها در کنار ما تیمی از وزارت بهداشت وجود داشت و در صورتی که شک به بیماری واگیر خطرناکی بود حتماً گزارش و اقدامات لازم انجام می‌گرفت که خوشبختانه نسبت به حجم زائرین بیماری چندانی وجود نداشت.
رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت هلال‌احمر خاطرنشان کرد: کمبودی در زمینه دارو نداشتیم و برخی از داروهای ما در انبار هلال‌احمر در عراق برای مأموریت‌های بعدی باقی ماند.