جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: چهارشنبه، 18 مهر 1397     
پیگیری برای کاهش معادل ریالی ویزای اربعین

به گزارش صنعت نیوز، وزیر کشور: ​معادل ریالی صدور ویزای اربعین را کم‌تر می‌کنیم، اما فعلا با همان نرخ دلار ۸ هزار تومان است.

 عبدالرضا رحمانی فضلی در جمع خبرنگاران در حاشیه جلسه هیات دولت درباره هزینه سفر اربعین امسال اظهار کرد: هزینه‌های سفر اربعین چند قلم و اصلی‌ترین اش هم ویزاست که تغییراتی داشته و بقیه هزینه‌ها مثل بیمه تغییر چندانی نکرده است.
وی ادامه داد: هزینه ویزا همان 41 دلاری است که عراق می گیرد تا ویزا صادر کند، اما از لحاظ ریالی برمبنای مقداری که بانک مرکزی اعلام کرده بالاست و ما تلاش می کنیم با بانک مرکزی مذاکره کنیم معادل ریالی‌اش را کاهش دهد.
وزیر کشور درباره آمادگی ها برای سفر اربعین امسال گفت: از هفته بعد از مراسم اربعین سال گذشته،‌ ستاد اربعین تشکیل شد. همه اقداماتی را که یک سفر خوب، راحت و امن می خواهد با کمک دستگاه‌های حاضر پیش‌بینی کردیم و تدارکات سفر و هم زیر ساخت‌ها و امنیت از سال قبل بهتر است و همه برنامه‌هایی که پیش‌بینی شده است به خوبی پیش می‌رود.
وی در پاسخ به پرسش خبرنگاری مبنی بر سهمیه بندی بنزین گفت: هنوز بحث سهمیه بندی مطرح نیست، هم در جلسه شورای امنیت و هم در جلسه مبارزه با قاچاق کالا و ارز گزارش هایی داده شد که با اعداد متفاوت از 10 -12 میلیون تا 15 میلیون لیتر در روز بنزین قاچاق می شود و در مجموعه استان‌های مرزی بیش‌ از 500 تا 600 هزار کارت سوختی که باید دست مردم باشد، به آنجا رسیده است. پیشنهاد این بود ما مجدد این کارت ها را احیا کنیم تا یکی از روش‌ها برای جلوگیری از قاچاق کالا باشد.
وزیر کشور در بخش دیگری از این گفت‌وگو درباره پاسخ دیوان محاسبات به استعلام اخیر وزارت کشور در ارتباط با حقوق شهرداران خاطر نشان کرد: برای این که حقوق شهرداران با توجه به تفسیری که هم شورای عالی استان‌ها انجام داده است و هم شهرداری تهران، حفظ شود، راه‌هایی را که باید به قطعیت برسیم طی می کنیم . هم دیوان محاسبات و هم سازمان بازرسی کل کشور نظر داده است و از معاونت امور حقوقی و استخدامی ریاست جمهوری نظر خواستیم و هنوز جواب نداده است و اگر مجبور باشیم استفساریه می گیریم .
رحمانی فضلی با اشاره به قانون منع بکار گیری بازنشستگان گفت: این قانون حدود 14 استاندار را شامل می شود. نیت ما این است که اولویت را به معاونان استانداری بدهیم؛ چراکه وقتی استاندار تغییر می‌کند در معاونت‌هایش و فرمانداری ها هم تغییراتی ایجاد می‌شود.
وی افزود​: مواردی را به رئیس جمهور هم اعلام کردیم و منتظر نظر نهایی ایشان هستیم.