جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: شنبه، 19 خرداد 1397     
راه تیم‌های بسکتبال گرگان یکی نمی‌شود

شورای شهر گرگان تصمیم نهایی را برای بسکتبال این شهر گرفت و شانس ادغام دو تیم گرگانی به صفر رسید.

به گزارش صنعت نیوز،  بعد از چند ماه زمزمه‌های ادغام دو تيم بسکتبال شهر گرگان، سخنگوي شورای شهر در ساعات پایانی دیشب رسما اعلام کرد که شهرداري تیم مستقل خود را راهی لیگ برتر بسکتبال می‌کند و به این ترتیب ایده تیم مشترک لیگ برتری به فراموشی سپرده می‌شود.

علی اصغر یوسفی نایب رئیس شورای شهر گرگان در این باره به خبرنگار ما توضیح داد: جلسه‌ای با هامان هاشمی مدیر تیم یس آل و برخی دیگر از اعضا شورای شهر داشتیم؛ اما در نهایت به نتیجه خاصی برای ادغام دو تیم نرسیدیم. یس آل هم در لیگ برتر بسکتبال خیلی خوب درخشیده و حضور این تیم با بازیکنان کاملا بومی باعث افتخار است.

یوسفی با تاکید بر اینکه هنوز درباره بودجه سال ۹۷ به تصمیم نهایی نرسیده اند، گفت: از دوره قبل به دنبال استعدادیابی در بسکتبال گرگان بودیم و ۲۰ درصد از بودجه ۹۶ را هم به این بحث اختصاص دادیم. هر چند استعدادیابی بودجه جداگانه‌ای دارد، در تلاش هستیم که بخشی از دو میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان بودجه ورزش را به استعدادیابی اختصاص دهیم. هنوز تصمیم گیری نهایی برای تقسیم بندی این بودجه نشده است.

وضعیت نامعلوم یس آل گرگان

با تعیین تکلیف تیم بسکتبال شهرداری گرگان، اوضاع تیم یس آل برای فصل بعد نامشخص باقی ماند. هامان هاشمی مدیرعامل یس آل در این باره توضیح داد: اگر همراهی مسئولان شهری را داشته باشیم، در لیگ برتر شرکت می‌کنیم. با این وجود پارسال مبلغ ۵۰ میلیون تومان را برای حمایت از یس آل تصویب کرده بودند که همان مبلغ ناچیز در تیمداری هم به یس آل پرداخت نشد.

هاشمی با اشاره به اینکه تمرینات بازیکنان بومی یس آل از ۲۰ روز قبل آغاز شده است، ادامه داد: اگر عزمی برای حمایت از یس آل نباشد و کارشکنی‌هایی صورت بگیرد، اصراری به فعالیت در لیگ برتر نداریم. کار بسکتبال را به شکل دیگری ادامه می‌دهیم و تیم شهرداری گرگان را در لیگ برتر تشویق می‌کنیم.

مشکل قانونی برای حمایت از یس آل

در حالی که مسئولان یس آل گرگان از تصویب کمک ۵۰ میلیون تومانی و پرداخت نشدن آن ناراحت هستند، مسئولان شورای شهر گرگان تاکید می‌کنند که این مبلغ در کمیسیون تصویب شده؛ اما در قالب بودجه تعریف نشده بود و به همین دلیل مشکلاتی حقوقی برای پرداخت آن وجود داشت. موادی قانونی که به شورای شهر اجازه نمی‌دهد به تیم‌های دیگری به جز تیم شهرداری کمک مالی کند، مگر اینکه کمک‌ها در تعاریف بودجه گنجانده شوند.