جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: دوشنبه، 24 ارديبهشت 1397     
تا اطلاع ثانوی افزایش شهریه مهد‌های کودک ممنوع!

خبرگزاری فارس: محمد نفریه در رابطه با افزایش شهریه مهد کودک‌ها در سال جدید، گفت: بر اساس بخشنامه هیأت دولت تا پایان فروردین ماه مهد‌ها نباید هیچ گونه افزایش قیمتی در شهریه‌های خود داشته باشند.

وی ادامه داد: در مهلت باقی‌مانده که از ماه‌های ابتدایی سال می‌گذرد با کمیته‌های استانی و با حضور نماینده‌های مهد‌های کودک و نمایندگان سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان جلساتی برگزار شده و به جمع‌بندی رسیده ایم.

مدیر کل امور کودکان و نوجوانان بهزیستی کشور افزود: باید تا این لحظه نرخ مصوب اعلام می‌شد، اما به دلیل اینکه دو تا سه استان مشکلاتی در تعیین نرخ شهریه داشتند ابلاغ ما به تأخیر افتاده است.

نفریه گفت: تا پایان اردیبهشت ماه نرخ نهایی افزایش شهریه مهد کودک‌ها اعلام می‌شود و این افزایش میانگینی که به صورت کشوری خواهیم داشت در استان‌های مختلف متفاوت است چرا که تمام شرایط و استاندارد‌های موجود در مهد‌ها در تعیین این شهریه مؤثر هستند.

وی با اشاره به اینکه احتمال افزایش میانگین ۱۲ درصدی در مهد‌ها وجود دارد، گفت: به ازای هر ستاره در مهد‌ها نرخ شهریه تعیین می‌شود به طوری که برای هر ستاره ۱۰ درصد افزایش شهریه را خواهیم داشت که البته بیشتر مهد‌های ما یک و دو ستاره هستند.

مدیر کل امور کودکان و نوجوانان بهزیستی کشور گفت: همچنین شهریه بر اساس رتبه‌بندی نیز تعیین می‌شود و آن‌هایی که سه و چهار ستاره هستند که حدود ۲۰ درصد هم بیشتر نیستند در میزان شهریه نیز مؤثر است.

نفریه در مورد تخلف برخی مهد‌ها در دریافت شهریه‌های خارج از نرخ مصوب، گفت: خانواده‌ها می‌توانند در صورت مشاهده تخلف با شماره ۳۰۰۰۰۱۲۳۳۳ تماس بگیرند و سازمان بهزیستی بر اساس نوع شکایت ثبت شده بررسی‌های لازم را انجام می‌دهد همچنین می‌توانند خانواده‌ها به سایت مهد‌های کودک بهزیستی مراجعه کرده و بر اساس جدول تعیین شده شهریه مهد فرزند خود را محاسبه کنند.

وی گفت: البته در جدولی که به زودی منتشر می‌شود شهریه پایه اعلام خواهد شد و شرایطی که به افزایش شهریه دامن می‌زند مانند هزینه سرویس، ستاره‌دار بودن، نوع منطقه، اجاره بها و ... در آن قید نشده و چنانچه خانواده‌ها سؤالاتی در این زمینه دارند می‌توانند از طریق شماره تماس اعلام شده ابهامات خود را برطرف کنن