جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: پنجشنبه، 23 فروردين 1397     
افزایش ۹,۳ درصدی تولید پالایشگاه‌های گاز کشور در سال ۹۶

به گزارش صنعت نیوز، مدیر هماهنگی و نظارت بر تولید شرکت ملی گاز گفت: پالایشگاه‌های گاز کشور در سال ۹۶، با تولید ۲۱۴ میلیارد مترمکعب گاز شیرین، به افزایش تولید ۹,۳ درصدی نسبت به سال ۹۵، دست یافتند.

 

 غلامرضا بهمن‌نیا، مدیر هماهنگی و نظارت بر تولید شرکت ملی گاز درباره میزان تولید گاز در پالایشگاه‌های گازی کشور در سال ۹۶ گفت: با در سرویس قرار گرفتن فازهای جدید پارس جنوبی، افزون بر تامین حداکثری گاز شبکه سراسری، تولید دیگر محصولات جانبی نیز تاکنون به بالاترین رقم رسیده است.

وی افزود: این در حالی است که تولید محصولات جانبی در سال ۹۶، برای میعانات گازی ۱۱ درصد، برای اتان ۲۳ درصد و برای گوگرد ۷,۳ درصد نسبت به سال ۹۵ افزایش نشان می‌دهد.

بهمن‌نیا با اشاره به ظرفیت موجود درباره افزایش تولید این محصولات گفت: این ظرفیت وجود دارد که آمار افزایشی تولید این محصولات ارزشمند به رقم‌های بالاتری در سال ۹۷ برسد.

وی تاکید کرد: افزایش تولید و تامین گاز از اولویت‌های اصلی پالایشگاه‌های گاز کشور است و هر روز شاهد افزایش تولید و فرآورش گاز و بهبود وضع در این مجموعه‌های بزرگ هستیم.

بهمن‌نیا تصریح کرد: امیدوارم در سالی که از سوی مقام معظم رهبری به عنوان «سال حمایت از کالای ایرانی» نام‌گذاری شده است، مجموعه اقدام‌های شرکت ملی گاز برای گازرسانی و تامین پایدار گاز طبیعی و انرژی مورد نیاز بخش‌های مختلف صنعتی و تولیدی به عنوان انرژی ارزان، ارزشمند، پاک و در دسترس، زمینه‌های لازم و مساعد را برای بخش تولید در کشور فراهم آورد، ضمن آن که انتظار می‌رود فعالان اقتصادی و تولیدکنندگان داخلی نیز با استفاده از این زیرساخت‌ها و همچنین طراحی و به‌کارگیری سازوکارهای مناسب و بهره‌ور، بیش از گذشته در افزایش و توسعه کمی و کیفی تولید خود موفق باشند.