جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: دوشنبه، 21 اسفند 1396     
کار تحقیقاتی منسجمی برای احصای نیازهای پژوهشی حوزه اکتشاف انجام شد

به گزارش صنعت نیوز، مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران گفت: قراردادهای پژوهشی منعقد شده بین این شرکت و پنج دانشگاه، مبتنی بر کار تحقیقاتی منسجمی است که به منظور احصای نیازهای اکتشافی در مدیریت اکتشاف انجام شد.

علی کاردر امروز (دوشنبه، ۲۱ اسفند ماه) در حاشیه امضای قراردادهای پژوهشی شرکت ملی نفت ایران با پنج دانشگاه کشور، عنوان کرد: این قراردادها در ادامه ۹ قراردادی که پیشتر در حوزه ازدیاد برداشت از مخازن، بین شرکت ملی نفت ایران و دانشگاهها و مراکز پژوهشی کشور امضا شده بود، منعقد شده است با این تفاوت که در پنج قرارداد اخیر، خواسته و تاکید ما بر انجام کارهای تحقیقاتی و پژوهشی در حوزه اکتشاف است.

وی افزود: کار تحقیقاتی منسجمی به منظور احصای نیازهای اکتشافی در مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت انجام شد و این قراردادها بر مبنای این کار تحقیقاتی تدوین شد و به مرحله امضا رسید.

کاردر از تقویت ارتباط بین شرکت ملی نفت ایران با دانشگاهها ابراز خرسندی کرد و گفت: با امضای قراردادهای پژوهشی در حوزه اکتشاف و ازدیاد برداشت، تقریبا میتوانیم بگوییم ظرفیت تمام دانشگاههایی که در حوزههای مهندسی مخزن، زمین شناسی، ژئوشیمی و حوزههایی از این دست تخصص دارند، به کار گرفته شدهاند.

کاردر با اشاره به پیشرفت قراردادهای فناورانه در حوزه بالادستی، ابراز امیدواری کرد که این روند همکاری، در حوزه اکتشاف نیز منتهی به دستاوردهای قابل قبولی شود.

قراردادهای پژوهشی حوزه اکتشاف شرکت ملی نفت ایران، صبح امروز (دوشنبه، ۲۱ اسفندماه)، با حضور وزرای نفت و علوم، میان علی کاردر، مدیرعامل شرکت ملی نفت و روسای دانشگاههای شهید بهشتی، فردوسی مشهد، خوارزمی، صنعتی شاهرود و شهید چمران اهواز امضا شد.