جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: يکشنبه، 20 اسفند 1396     
سیگارکشیدن اورانگوتان باغ وحش جنجال بپا کرد!

نمناک: ویدئو و تصاویر ناراحت کننده و البته خشم برانگیز از یک اورانگوتان مسئولان باغ وحش را به دردسر انداخت. اورانگوتانی که سیگار می‌کشد و بازدید کنندگان از باغ وحش در اطراف قفس او جمع شده و می‌خندند، از قرار معلوم یکی از بازدید کنندگان سیگار روشن خود را داخل قفس اورانگوتان باغ وحش "باندونگ" اندونزی می‌اندازد و حیوان داخل قفس به تقلید از کار آن فرد سیگار را داخل دهان گذاشته و به نوعی می‌کشد. اورانگوتان

این درحالی اتفاق می‌افتد که هیچ کدام از نیرو‌های مسئول باغ وحش در آنجا حضور ندارند و همین عدم حضور آن‌ها خود یکی از مواردی است که بینندگان تصاویر به آن واکنش نشان دادند.
 


از قرار معلوم هیچ مراقبت و نظارت صحیحی در این باغ وحش انجام نمی‌شود که چنین اتفاقی به این راحتی رخ داده است.


مسئولان این باغ وحش در پاسخ به واکنش‌ها عنوان کرده اند که احتمالا کارکنان باغ وحش در ان ساعت مشغول استراحت بوده یا زمان غذا خوردن شان بوده است که این خود نیز سوال برانگیز است که چرا زمان استراحت کارکنان بایستی هم زمان با زمان بازدید از باغ وحش باشد.

یکیاز فعالان در زمینه حفاظت از حیوانات در فیس بوک با انتقاد از این اتفاق نوشت:دادن خوراکی و هر نوع خوردنی به حیوانات باغ وحش ممنوع است، اما اینجا به راحتی سیگار به حیوان می‌دهند پس می‌توان حدس زد که وضعیت خوراک آن‌ها چقدر نگران کننده است.