جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: شنبه، 19 اسفند 1396     
حضور موفق ايران در نمايشگاه گردشگری برلين

 

 محمد محب‌خدایی معاون گردشگری سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری به نمایندگی از این سازمان و به همراه تعداد زیادی از فعالان دولتی و خصوصی حوزه گردشگری در نمایشگاه برلین حضور دارد.

سالن 7 این نمایشگاه که غرفه کشورمان در آن قرار دارد، به نام ایران نام‌گذاری شده است و 14 شرکت ارائه‌کننده خدمات مسافرتی و همچنین دو مجموعه گروه هتل‌های هما و پاسارگاد از جمهوری اسلامی ایران در زمینی به مساحت 407 مترمربع برای بازاریابی در میان گروه‌های گردشگری بین‌المللی از کشورهای مختلف حاضر در این نمایشگاه، تلاش می‌کنند.

غرفه ایران با نمایی برخوردار از طراحی بسیار زیبا که بیانگر تاریخ کهن و جاذبه‌های متنوع گردشگری از جمله اکوتوریسم که طرفداران بسیار زیادی در بین اروپاییان دارد، در این سالن در معرض دید بازدید‌کنندگان است که البته نباید از جای خالی بخش‌های مهمی همچون معرفی نمادهای سنتی ایران از جمله لباس، غذا، موسیقی، صنایع‌دستی و بسیاری دیگر از هنرهای ستودنی ایرانیان در این نمایشگاه غافل بود.

شرکت‌های خدمات مسافرتی و تورگردانان 180 کشور جهان در نمایشگاه گردشگری برلین، خدمات، ظرفیت‌ها و جاذبه‌های گردشگری خود را معرفی می‌کنند.

 

اخبار این نمایشگاه را که در نوع خود جزو معتبرترین در سطح جهان به شمار می‌رود، 5هزار خبرنگار پوشش می‌دهند. گردش مالی نمایشگاه گردشگری برلین 6‌میلیارد و 700‌میلیون یورو تخمین زده می‌شود.

تاکنون 37 دوره نمایشگاه بین‌المللی تخصصی صنعت جهانگردی ITB  در مرکز نمایشگاهی برلین برگزار شده است. جمهوری اسلامی ایران از سال 1388 شمسی به طور رسمی و قبل از آن آژانس‌های تورگردان ایرانی به صورت انفرادی و گروهی در سالیان متمادی در نمایشگاه مزبور شرکت کرده‌اند