جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: يکشنبه، 6 اسفند 1396     
تاکید بر افزایش نداشتن قیمت بلیت اتوبوس‌ها در طرح سفرهای نوروز ۹۷

به گزارش صنعت نیوز، معاون مدیرکل حمل‌ونقل مسافر سازمان راهداری با تاکید بر افزایش نداشتن نرخ بلیت اتوبوس‌ها در طرح سفرهای نوروزی پیش‌رو گفت: سفرها در ایام نوروز زیادتر است و به همین دلیل ­توجه ما بر موضوع ایمنی و نظارت بر ناوگان مضاعف شده است.

 ­­نیما شهرزاد در مورد­ انتشار خبری مبنی اینکه قیمت‌های بلیت نوروزی اتوبوس‌ها با افزایشی مواجه شده است، اظهار داشت:­ اصلاً چنین چیزی نیست و ما­ افزایش قیمت به‌هیچ‌عنوان نداشته‌ایم.
وی در مورد­ میزان رضایتمندی خریداران بلیت‌های نوروزی از آغاز طرح فروش نوروزی گفت: هنوز در ابتدای طرح هستیم و ارزیابی خاصی نداشتیم. طرح از ۱۷ بهمن پیش‌فروش بلیت‌ها شروع‌شده و می‌توانند از سایت‌های اعلام‌شده یا سایت‌های اختصاصی شرکت های حمل‌ونقلی خریداری کنند. به‌جز فروش غیرحضوری متقاضیان به‌صورت حضوری می‌توانند نسبت به خرید بلیت اقدام کنند. در این مدت برای فروش بلیت مشکلی خاصی نبوده و مسئله‌ای گزارش نشده است. ­
شهرزاد در خصوص طرح‌های سازمان راهداری در ایام نوروز­ افزود: همان‌طور که می‌دانید قریب به ۹۰ درصد سفرها در نوروز از طریق جاده است. البته سهم وسایل نقلیه طبق برآورد ۷۰ درصد و از طریق حمل‌ونقل عمومی ۳۰ درصد است. مردم از طریق این ۳۰ درصد ناوگان عمومی جابه‌جا می‌شوند. طبق پیش‌بینی صورت گرفته ۱۴ هزار و ۵۰۰ دستگاه اتوبوس، ۲۰ هزار دستگاه مینی‌بوس و ۲۸ هزار دستگاه سواری کرایه در این طرح مشارکت خواهند داشت. این آمار ناوگان فعال است و بیش از ۱۱۷ هزار راننده و کمک‌راننده در این ایام مشغول به فعالیت هستند.
وی ادامه داد: در همین مورد­ حدود یک ماه گذشته ستادهای ایمنی استانی با موضوع سفرهای نوروزی در بخش ایمنی تشکیل‌شده است. درواقع همان‌طور که می‌دانید مراکز معاینه فنی به‌صورت برخط فعالیت می‌کنند اما در این زمان با توجه به طرح نوروزی نظارت ویژه‌ای می‌شود. سفرها در ایام نوروز زیادتر است و به همین­ دلیل­بخش ایمنی و نظارت ما مضاعف شده است و نظارت بیشتری روی این موارد انجام می‌گیرد. تأکید شده است به استان‌ها که نظارت بیشتری از طریق مراکز معاینه فنی، از طریق مدیران فنی شرکت‌ها و مؤسسات حمل‌ونقل صورت بگیرد تا مشکلی پیش نیاید.
معاون مدیرکل حمل‌ونقل مسافری سازمان راهداری در پایان با اشاره به نظارت‌های ویژه این طرح در مسیرهای پرتردد اظهار داشت: در­ خصوص­­مسیرهای پرتردد برنامه‌های نظارت ویژه‌ای داریم که به بهترین شکل مدیریت شوند. این مسیرهای پرتردد شامل مسیرهای منتهی به شمال کشور، شیراز، مشهد، اصفهان، کرمانشاه، اردبیل و کرمان هستند.