جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: شنبه، 5 اسفند 1396     
پرداخت عیدی بازنشستگان تامین اجتماعی

به گزارش صنعت نیوز، رئیس کانون عالی بازنشستگان تامین اجتماعی: عیدی بازنشستگان بر اساس حروف الفبا به حساب آن‌ها واریز می‌شود.

علی اصغر بیات  اعتبار پیش بینی شده برای پرداخت عیدی بازنشستگان تامین اجتماعی را بالغ بر دو هزار میلیارد تومان دانست و گفت : بر این اساس به هر یک از بازنشستگان 847 هزار تومان عیدی پرداخت می شود .
وی تعداد بازنشستگان تامین اجتماعی را سه میلیون و 200 هزار نفر برشمرد .
 
انتقاد بازنشستگان تامین اجتماعی از پایین بودن حقوق دریافتی
رئیس کانون عالی بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه حقوق دریافتی ۷۰ درصد بازنشستگان تحت پوشش این سازمان در سطح حداقلی است از پایین بودن قدرت خرید انان در جامعه انتقاد کرد.
علی اصغر بیات در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صداوسیما به برنامه ششم توسعه و لزوم اجرایی شدن طرح همسان سازی حقوق بازنشستگان اشاره کرد و از اینکه این موضوع در بودجه سال ۹۷ دولت و در بودجه سازمان تامین اجتماعی دیده نشده است ابراز تاسف کرد و از مسئولان خواست برای رفع این مشکل طرح همسان سازی حقوق و دستمزد را از امسال اجرایی کنند.
وی میزان بدهی دولت به سازمان تامین اجتماعی را ۱۴۵ هزار میلیارد تومان دانست و گفت:: با توجه به اینکه برنامه ششم توسعه، دولت را موظف به پرداخت بدهی خود کرده است به نظر می‌رسد اجرای طرح همسان سازی گامی مهم برای ترمیم حقوق بازنشستگان حداقل بگیر باشد.
بیات همچنین به بند " ز. " تبصره هفت قانون بودجه سال ۹۷ اشاره کرد و از اینکه قرار است براساس این قانون ۹ بیست و هفتم منابع بخش درمان سازمان تامین اجتماعی به خزانه داری کل کشور واریز شود، انتقاد کرد و افزود: این رویکرد مغایر با اصل ۵۳ قانون اساسی است.
وی با تاکید براینکه سازمان تامین اجتماعی دولتی نیست و یک نهاد عمومی به شمار می‌اید، خاطرنشان کرد: منابع این سازمان نیز که از طریق حق بیمه کارگران و کارفرمایان تامین می‌شود صرفا متعلق به شرکای اجتماعی دولت است.
بیات واریز شدن حق بیمه کارگران و کارفرمایان به خزانه داری دولت را خلاف قانون توصیف و از مسئولان شورای نگهبان درخواست کرد این مصوبه مجلس شورای اسلامی را رد کند.