جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: چهارشنبه، 2 اسفند 1396     
انهدام باند خانوادگی سرقت

به گزارش صنعت نیوز، تازه ترین اخبار حوادث دوم اسفند ۹۶ ایران را در صفحه حوادث گروه اجتماعی خبرگزاری صداوسیما دنبال کنید.

دستگیری پنج عضو یک باند سرقت
رئیس کلانتری ۱۵۲ خانی آباد نو، با اشاره به دستگیری پنج عضو یک باند سرقت گفت:این متهمان که یک زوج هم در میان آن‌ها بود، به جرم ده‌ها فقره سرقت و کیف قاپی دستگیر شدند.
سرهنگ "اکبر مرادی"، گفت:در بررسی‌های ماموران این کلانتری درباره فعالیت‌های مجرمانه پنج سارق کیف قاپ در محدوده این کلانتری، تیمی از ماموران برای دستگیری متهمان وارد عمل شدند.
این مقام انتظامی اظهار کرد: در تحقیقات و تعقیب و مراقبت‌های انجام شده پاتوق متهمان و محدوده فعالیت آن‌ها شناسایی شده و نتیجه اقدامات در اختیار مقام قضایی قرار گرفت که طی آن دستور بازداشت متهمان و بازرسی از مخفیگاه آن‌ها صادر شد و متعاقبا تیمی از ماموران به محل اعزام شدند.
وی افزود: در عملیات ضربتی هر پنج متهم پرونده که یک زوج نیز در میان آن‌ها بود، در مخفیگاه، دستگیر و برای بازجویی به کلانتری منتقل شدند که آن هر چهار تن به جرایم خود مبنی بر سرقت لوازم خودرو در محدوده‌های مذکور اعتراف کردند.
در بازرسی از مخفیگاه متهمان تعدادی اموال مسروقه از جمله، یک دستگاه لپ تاپ، ۱۲ دستگاه تلفن همراه، یک جلد شناسنامه، یک قطعه کارت پایان خدمت، یک قطعه کارت عابربانک، پنج عدد ساعت مچی، ۴۰ عدد قاب گوشی تلفن همراه، ۲ عدد کیف پول زنانه و سه عدد کیف بزرگ زنانه مسروقه کشف شد.
رئیس کلانتری ۱۵۲ بیان کرد: متهمان همچنین در بازجویی‌ها به چندین فقره سرقت در محدوده‌های خانی آباد نو، نازی آباد و شکوفه اعتراف کردند و برای تحقیقات بیشتر به پایگاه دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شدند.

دستگیری سوداگر مرگ با ۲ کیلوگرم تریاک
رئیس پلیس پیشگیری پایتخت، با اشاره به دستگیری یک توزیع کننده حرفه‌ای مواد مخدر در محدوده ابوسعید، گفت: در بازرسی بدنی از این متهم حدود ۲ کیلوگرم تریاک، شیره و سوخته تریاک کشف شد.
سرهنگ "رضا بستو"، گفت: در اجرای تدابیر رئیس پلیس پایتخت در خصوص برخورد با خرده فروشان مواد مخدر و همچنین جمع آوری معتادان متجاهر، ماموران مبارزه با مواد مخدر کلانتری ۱۱۲ ابوسعید، طرح مذکور را در محدوده استحفاظی خود اجرا کردند که طی آن یک توزیع کننده حرفه‌ای مواد مخدر در این محدوده شناسایی و دستگیر شد.
این مقام انتظامی اظهار داشت: این متهم که ساکن محدوده ابوذر بود، پس از چند شبانه روز تحقیقات و بررسی ماموران شناسایی شد و روز گذشته هنگام تردد در محدوده جرم خیز منطقه دستگیر و در بازرسی بدنی از وی، یک و ۹۶ گرم تریاک، ۷۱۴ گرم شیره تریاک و ۱۲۳ گرم سوخته تریاک کشف شد.
وی افزود: متهم به همراه مواد مکشوفه به کلانتری منتقل شد و تحت بازجویی‌های انجام شده به جرم خود مبنی بر توزیع مواد مخدر در محدوده مذکور اعتراف کرد و پس از تکمیل پرونده با دستور مقام قضایی به پایگاه هشتم پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران بزرگ منتقل شد.


کشف ۵۰۰ هزار ماده محترقه از یک انباری در مولوی
رئیس کلانتری ۱۱۶ مولوی، با اشاره به دستگیری یک قاچاقچی در محدوده خیابان مولوی، گفت: از انباری این متهم ۵۰۰ هزار نوع ماده محترقه کشف شد.
سرهنگ "حسین اسماعیل زاده"، گفت: یک فروشنده مواد محترقه، در یکی از فروشگاه‌های محدوده خیابان مولوی، اقدام به انبار و فروش انواع مواد محترقه می‌کرد.
وی افزود: با هماهنگی مقام قضایی، تیمی از ماموران برای بررسی موضوع به محل اعزام شدند و طی بررسی و بازرسی‌های انجام شده در یکی از انباری‌های این محدوده ۵۰۰ هزار عدد انواع مواد محترقه خارجی و قاچاق را کشف کردند.
رئیس کلانتری ۱۱۶ مولوی، اظهار کرد: مالک انباری شناسایی شده و برای ادای پاره‌ای توضیحات به کلانتری منتقل شد که طی بازجویی‌ها به جرم خود مبنی بر قاچاق توزیع انواع مواد محترقه اعتراف و پس از تکمیل پرونده برای تحقیقات بیشتر به پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شد.


انهدام باند خانوادگی سرقت
رئیس کلانتری ۱۱۲ ابوسعید، با اشاره به دستگیری پنج سارق لوازم داخلی خودرو در این محدوده گفت: این متهمان به صورت باندی اقدام به سرقت می‌کردند که با تلاش پلیس دستگیر شدند.
"صادق ضرونی"، گفت:در بررسی و تجزیه و تحلیل جرایم از جمله سرقت لوازم داخلی خودرو، در خیابان‌های "ولیعصر (عج) " و اطراف آن، مشخص شد که پنج عضو یک باند سرقت در این محدوده با همدستی هم اقدام به سرقت لوازم داخلی خودرو‌ها می‌کنند که این موضوع به نارضایتی شهروندان منجر شده است.
وی افزود: نتیجه تحقیقات انجام شده در اختیار مقام قضایی قرار گرفت و متعاقب دستور بازداشت متهمان صادر و تیمی از ماموران این کلانتری برای دستگیری متهمان وارد عمل شدند.
این مقام انتظامی بیان کرد: پس از چند شبانه روز تعقیب و مراقبت، در نهایت مخفیگاه متهمان در محدوده خیابان هاشمی، شناسایی شده و تیم‌های عملیاتی در یک عملیات ضربتی موفق شدند پنج سارق را که به صورت خانوادگی اقدام به سرقت می‌کردند، بازداشت کنند.
رئیس کلانتری ۱۱۲ تاکید کرد: در بازرسی از مخفیگاه متهمان تعدادی لوازم مسروقه خودرو از جمله ضبط و باند و چراغ خودرو، کشف و هر پنج متهمان در بازجویی‌های انجام شده به جرایم خود اعتراف و پس از تکمیل پرونده به پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شدند.


کارگر خیانتکار از صاحب کارش یک و نیم میلیارد سرقت کرد
رئیس کلانتری ۱۴۴ جوادیه تهرانپارس، با اشاره به دستگیری کارگر یک کارگاه به جرم سرقت، گفت: این متهم از صاحبکارش یک و نیم میلیارد سرقت کرده بود.
"محمد قربان منصوری"، گفت: برابر اعلام مرکز پیام در خصوص سرقت از اماکن خصوصی در خیابان "زارع" بلافاصله واحد گشت انتظامی در محل حاضر و به بررسی موضوع پرداخت.
وی افزود: در بررسی‌ها مالک یک انبار به پلیس گفت که در ۶ ماه گذشته تعداد زیادی رنگ ساختمانی به ارزش حدود یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان از داخل کارگاهش به سرقت رفته، ولی هیچ گونه آثار تخریبی در محل وجود ندارد.
این مقام انتظامی گفت:با توجه به وضع موجود، ماموران انتظامی به تحقیقات از کارکنان و انباردار پرداخته و با استفاده از شیوه و شگرد و ترفند‌های خاص پلیسی سارق مورد نظر را که یکی از کارکنان این کارگاه بود، شناسایی کردند.
رئیس کلانتری ۱۴۴ اظهار داشت: متهم به کلانتری منتقل و تحت بازجویی‌های انجام شده به جرم خود مبنی بر سرقت کالا‌های مذکور اعتراف و بیان کرد ۱۲۰۰ قوطی رنگ چهار کیلویی را
در چند ماه به سرقت برده است.
سرهنگ منصوری تصریح کرد: با اعتراف متهم پرونده تکمیل و متهم برای تحقیقات بیشتر به پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شد.

کشف ۳۷ کیلوگرم تریاک در بطری‌های آب معدنی از یک اتوبوس
رئیس پایگاه یکم پلیس مبارزه با مواد مخدر پایتخت، با اشاره به دستگیری چهار قاچاقچی مواد مخدر خبر گفت: از خودرو متهمان ۳۷ کیلوگرم تریاک در بطری‌های آب معدنی کشف شد.
سرگرد "حسین کلوندی" گفت:با انجام اقدامات اطلاعاتی و ریشه یابی پرونده ها، مامورین عملیاتی این پایگاه اطلاع یافتند یکی از قاچاقچیان مواد افیونی به همراه ۳ تن از از همدستانش در پوشش حمل مسافر اقدام به جاسازی مقادیر معتنابهی مواد مخدر در داخل اتوبوس مسافربری کرده اند.
وی افزود: شناسایی و دستگیری آنان در دستور کار مامورین عملیاتی این پایگاه قرار گرفت و
مشخص شد این باند به تازگی قصد تحویل یک محموله قاچاق را به یکی از مشتریان خود در شهر تهران دارند.
رئیس پایگاه یکم پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران بزرگ، تشریح کرد: با هماهنگی مقام قضایی تیم‌های انتظامی با هماهنگی‌های انجام شده به محور‌های منتهی به شهر تهران اعزام شدند و طی چند شبانه روز تعقیب و مراقبت موفق به شناسایی خودروی متهمان در محور عوارضی تهران - قم شدند.
سرگرد کلوندی تصریح کرد: پس از یک تعقیب و گریز کوتاه، خودروی متهمان متوقف و هر چهار قاچاقچی مذکور دستگیر و برای تحقیقات به پایگاه یکم پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران بزرگ منتقل شدند.
وی اظهار داشت: در بازرسی از اتوبوس که ساعت‌ها به طول انجامید ۳۷ کیلوگرم تریاک که بطری‌های آب معدنی در قسمت انتهایی اتوبوس زیر موتور خودرو مخفی شده بود کشف و هر چهار متهم به جرایم خود مبنی بر قاچاق مواد مخدر اعتراف کردند.
سرگرد کلوندی در پایان خاطرنشان کرد: متهمان پس از تکمیل پرونده برای تحقیقات بیشتر به دادسرا معرفی شدند.