جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: دوشنبه، 23 بهمن 1396     
رونمایی از قهرمان لیگ برتر در تبریز

به گزارش صنعت نیوز، سری فینال لیگ برتر بسکتبال فردا در تبریز به پایان می‌رسد.

 لیگ برتر بسکتبال فردا در تبریز به پایان می‌رسد. تیم‌های شهرداری تبریز و مهرام تهران که مسیر سختی تا فینال لیگ برتر هم داشتند، پیش از این در چهار مسابقه به تساوی ۲-۲ رسیدند تا تکلیف قهرمان در مسابقه پنجم مشخص شود.

در حالی که میزبانی شهرداری تبریز در سالن توانا با اعتراضاتی مواجه بود، بعد از مسابقه چهارم فینال، احتمال برگزاری دیدار پنجم در سالن صدرا تبریز مطرح شد؛ اما ورژ آبکاریان سرپرست کمیته مسابقات فدراسیون تاکید کرد که شهرداری تبریز بار دیگر سالن توانا را برای مسابقه پنجم معرفی کرده است.

این در حالی است که سالن صدرا که در شروع فصل هم مورد استفاده تبریز قرار گرفت، ظرفیت تماشاگران بیشتر و امکانات بهتری نسبت به سالن توانا داشت.

ترکیبی از بهترین داوران برای فینال پنجم

در حالی که بحث داوری امسال بیشتر از فصل‌های دیگر در لیگ برتر داغ بود، آبکاریان که سرپرستی کمیته داوران فدراسیون را هم برعهده دارد، تاکید کرد با توجه به حساسیت‌های مسابقه پنجم از ترکیب بهترین داوران موجود برای این رقابت استفاده می‌کند.

وی درباره استفاده نکردن از داوران تکراری توضیح داد: "حرفم این بود که تا جای ممکن از داور تکراری استفاده نمی‌کنیم. در سری فینال از حداکثر نفرات ممکن استفاده کردیم و تا جای ممکن در تلاش بودیم که از داور تکراری استفاده نکنیم؛ اما بالاخره جایی هم کم می‌آوریم."

آبکاریان تاکید کرد:"به عنوان مسئول کمیته داوران موظفم برای هر شرایطی بهترین تصمیم را بگیرم و تلاش می‌کنم که در فینال پنجم هم مشکل داوری نداشته باشیم."

یک مصدوم در تیم مهرام

وحید دلیرزهان بازیکن ملی پوش مهرام تهران که در مسابقه سوم فینال آسیب دید، دیدار چهارم دو تیم را از دست داد و به احتمال زیاد در مسابقه فردا هم شرایط همراهی تیمش را ندارد.

در فینال چهارم، حامد حسین زاده گارد رأس مهرام با عملکرد نیمه دوم خود، تیم شهرداری تبریز را به دردسر انداخته بود و جردن بازیکن خارجی تبریز درباره این بازیکن گفت:"در نیمه دوم شوت‌های عجیب و غریبی می‌زد. نمی‌گویم که دلیل اصلی بالا ماندن مهرام فقط همین بود؛ اما نقش بزرگی داشت. شش پرتاب سه امتیازی در نیمه دوم زد که باعث شد در جریان بازی بمانند."

وی به مشکلی در تیم خود اشاره کرد و ادامه داد: "ما در دفاع پیک و رول خود عملکرد خوبی در آن دقایق نداشتیم و حسین زاده این موضوع را به خوبی نشان می‌داد. باید تغییراتی برای حل مشکل دفاعی کوارتر چهارم ایجاد کنیم و امیدوارم این مشکل را تا بازی پنجم حل کنیم."

ناراحتی‌های فینال چهارم

مهران شاهین طبع سرمربی پتروشیمی بعد از اتمام مسابقات رده بندی لیگ در آبادان، صحبت‌هایی را درباره تاثیرات هروس آوانسیان مسئول تیم‌های پایه مهرام و همچنین محمود مشحون رئیس فدراسیون در داوری لیگ مطرح کرده بود و هادی عامری سرپرست دانشگاه آزاد هم با تایید این مسائل تاکید کرده بود که همه تیم‌ها از این به بعد فکر استخدام داوران معروف می‌افتند.

هاشمی سرمربی مهرام بعد از شکست در بازی چهارم در این باره گفت:"متاسفانه بعد از بازی با دانشگاه آزاد جو بدی علیه ما راه انداختند و برخی اطرافیان هر بازی که بردیم، بحث داوری را مطرح کردند و همه باخت‌های ما را درست جلوه دادند."

همچنین اصغر کاردوست که بهترین عملکرد را میان بازیکنان تبریز در مسابقه چهارم داشت، از رسانه‌های تهرانی ناراحت بود که در طول فصل کمتر سراغ بازیکنان این تیم را می‌گرفتند.

اعلام نفرات تیم ملی بعد از معرفی قهرمان

مسابقه تیم‌های تبریز و مهرام از ساعت ۱۶ فردا در حالی برگزار می‌شود که کمیته تیم‌های ملی فدراسیون هم از اعلام اسامی کادرفنی و بازیکنان تیم ملی بعد از این رقابت خبر داد.

تمرینات تیم ملی بدون فرصت استراحت برای ملی پوشان تیم‌ها از پنجشنبه ۲۶ بهمن در سالن آزادی تهران آغاز می‌شود.