جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: دوشنبه، 16 بهمن 1396     
نجات 35 نفر از اهالی ساختمان مسکونی از میان دود و حرارت

به گزارش صنعت نیوز، آتش سوزی یکی از انباری های یک ساختمان مسکونی در محله تهرانپارس، موجب گرفتار شدن 35 نفر از ساکنان این ساختمان در میان دود و حرارت شد.

در پی تماس شهروندان با سامانه 125 و اطلاع رسانی این حادثه، بلافاصله آتش نشانان ایستگاه 103 و 92 به همراه گروه امداد و نجات 10 با هماهنگی ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی تهران، ساعت 19:39 شب گذشته به سمت محله تهرانپارس، خیابان جشنواره، خیابان شهید گودرزی حرکت کردند.
علی قدیمی افسر آماده منطقه سه عملیات آتش نشانی، گفت : یک انباری 6 مترمربعی مملو از لوازم مستعمل خانگی که در قسمت زیر زمین یک ساختمان چهار طبقه مسکونی قرار داشت، آتش گرفته و دود غلیظ ناشی از آتش سوزی به طبقات بالایی ساختمان سرایت کرده بود.
وی افزود: نیروهای عملیاتی به محض رسیدن به محل حادثه، به دو گروه تقسیم شدند که گروه اول، پس از قطع جریان اصلی برق و گاز ساختمان و ایمن سازی کامل، با بکارگیری تجهیزات فردی و لوله های آبرسانی، عملیات مهار شعله های سرکش آتش در قسمت زیر زمین را آغاز کردند.
افسر آماده منطقه سه عملیات آتش نشانی گفت : همزمان گروه دیگری از آتش نشانان به دستگاه های تنفسی مجهز شدند و پس از ورود به راهروها و طبقات بالایی ساختمان مسکونی و بررسی قسمت های مختلف، 35 نفر از اهالی ساختمان که در میان دود و حرارت گرفتار شده بودند را به سلامت از ساختمان خارج کردند.
قدیمی گفت : خوشبختانه در این حادثه به هیچ یک از ساکنان ساختمان آسیبی نرسید و نیروهای آتش نشانی در کوتاه ترین زمان ممکن، شعله های سرکش آتش را قبل از سرایت به قسمت های دیگر ساختمان مهار و خاموش کردند.