جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: يکشنبه، 15 بهمن 1396     
حل مشکل زمین برای طرح مسکن اجتماعی

به گزارش صنعت نیوز، مدیرعامل سازمان­­ ملی زمین و مسکن: زمین‌هایی برای طرح مسکن اجتماعی تعیین شد و در اختیار بنیاد مسکن برای اجرای طرح قرار می‌دهیم.

حمید رضا عظیمیان  ­درباره طرح مسکن اجتماعی گفت: تعدادی زمین برای طرح مسکن اجتماعی انتخاب کرده بودیم که مشکل آنها نحوی قیمت گذاری بود اکنون این موضوع رفع شد و چگونگی قیمت گذاری این زمین ها تصویب و با قیمت تمام شده در اختیار بنیاد مسکن قرار می دهیم .
وی بیان کرد: نحوی واگذاری زمین ها برای طرح مسکن اجتماعی مشخص شد و هر جایی که بنیاد مسکن اعلام امادگی کند زمین در اختیار آنها قرار می دهیم .
عظیمیان­ دربار­ه تامین زمین برای خانواده های 2 معلول گفت: تفاهم نامه سه جانبه بین سازمان ملی زمین و مسکن، سازمان بهزیستی و بنیاد مستضعفان امضا شد و در این تفاهم نامه ­زمین بصورت رایگان ­در اختیار بنیاد مسکن وبنیاد ­مستضعفان برای ساخت خانه قرار گرفت.
معاون وزیر راه و شهرسازی ­با اشاره به اینکه ­در­دو سال گذشته 1087 واحد مسکونی در اختیار معلولان قرار گرفته است گفت: در بودجه 97 - 96 قرار است7 هزار­ واحد زمین بطور رایگان ­تهیه کنیم و بخشی از منابع را هم دولت تامین کند و معرفی افراد نیز به عهده ­سازمان ­بهزیستی است.
و ی تاکید کرد: آخرین هماهنگی ها صورت گرفته تا ­سرعت بیشتری به این فعالیت دهند زیرا زمین ها مشخص شده و امیدواریم در سال 97 خانه ها تکمیل شود .
عظیمیان افزود: بخشی از زمین ها مربوط به کاربری های 4 گانه ای است مانند زمین های ورزشی، آموزش عالی و بهداشت و درمان است.
وی درباره ارایه تسهیلات به گردشگران تاکید کرد: براساس ماده 22 در واقع کسانی که در­ طرح های گردشگری سرمایه گذاری کنند سعی می کنیم زمین را تهیه کنیم .