جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: دوشنبه، 9 بهمن 1396     
سفر ۸۰ هزار کیلومتری «ایرانگرد ۳» برای نمایش زیبایی‌های ایران

به گزارش صنعت نیوز، پس از سه سال تلاش، تصویربرداری مجموعه مستند «ایرانگرد ۳» به پایان رسید.

 تهیه کننده «ایرانگرد» گفت: سری سوم این مستند از بیابان لوت آغاز شد و در استان‌های گیلان، کرمان، مازندران، سیستان و بلوچستان، هرمزگان، خوزستان، چهارمحال و بختیاری، لرستان و خراسان جنوبی ادامه یافت ودر نهایت برای تکمیل تصاویر هوایی، در لوت به پایان رسید.

جواد قارایی افزود: از پیش تولید تا تولید، حدود ۸۰ هزار کیلومتر برای ساخت این مجموعه سفر کردیم و حاصل کار درحال تدوین است.

وی گفت: این پروژه پس از مستند‌هایی که در خط مقدم جنگ تولید می‌شود، بی شک دشوارترین تولید مستند تاریخ سازمان رسانه ملی است، چرا که درسخت‌ترین شرایط تلاش کردیم تا بهترین کیفیت ممکن در حد توان به دست بیاید و فکر می‌کنم از همه لحاظ کیفیت ایرانگرد ۳، چند پله از ایرانگرد ۲ پیشی گرفته است.

قارایی افزود: واقعا کار دشواری بود هرچند بخشی از سلامتی جسمانی خود را در این راه از دست دادم، اما با تمام وجود اعتقاد دارم ایران و ایرانی شایسته برترین‌ها هستند. امیدوارم مسئولان پس از این تولید و پخش این مستند و همچنین بازخوردی که ان شاء الله خوب خواهد بود، کمک و حمایت بیشتری کنند تا تولیدات بهتری را به دیدگان مخاطبان عزیز کشورمان هدیه کنم.

وی گفت: تا اکنون ۱۱ قسمت از این مستند تدوین شده و بقیه قسمت‌ها نیز در مرحله تدوین، صداگذاری و اصلاح رنگ است و ان شاء الله به احتمال خیلی زیاد ایرانگرد در ۱۸ قسمت بسته خواهد شد.

این تهیه کننده افزود: امیدوارم که این مجموعه برای بهتر دیده شدن در نوروز ۱۳۹۷ در ساعت خوب و مناسبی روی آنتن شبکه یک برود.

وی گفت: برای تولید این مجموعه عزیزان زیادی درسختی و دشواری‌های فراوان تلاش کردند و همین جا از تمام عوامل مجموعه مستند ایرانگرد ۳ تشکر می‌کنم.

ایرانگرد با سفر به شهر‌ها و استان‌های مختلف ایران، طبیعت، تاریخ و فرهنگ اقوام مختلف ایرانی را به تصویر کشیده است.

عوامل تولید این مستند عبارتند از: مدیرتصویربرداری علی فاضلی، مدیرتدوین حامد جم، مدیر تصاویر هوایی عارف زیودار، تصاویر تایم لپس هادی محسن تبار، تصویربرداران رحیم دانایی، علی فاضلی، کیوان یوسفی، بهمن ابراهیمی، مسعود رضایی و حسن فدوی، صدابردار کوروش معلمی، سرپرست گروه پژوهش و تحقیق عباس موزون و پروانه عظیمی، دستیار کارگردان هادی کیانی و مژده مجیدی، صداگذاری بهنام شهرکی.

مستند «ایرانگرد ۳» به تهیه کنندگی جواد قارایی کاری از گروه اجتماعی شبکه یک سیماست.