جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: دوشنبه، 9 بهمن 1396     
سردار فضلی: 13هزارو 346کانکس در مناطق زلزله زده کرمانشاه مستقر شده است

به گزارش صنعت نیوز، فرمانده قرارگاه بازسازی مناطق زلزله زده کرمانشاه گفت: 13هزارو 346 کانکس شامل کمک های اهدایی مردم و کانکس های ساخته شده در قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء در مناطق زلزله زده مستقر شده است.

 سردار سرتیپ پاسدار افزود: 32 سپاه استانی در جریان امدادرسانی به مناطق زلزله زده بلافاصله پس از ابلاغ فرماندهی کل در این مناطق حضور یافتند تا در زمینه امدادرسانی و اسکان در صحنه باشند.
وی افزود: در سی و هشتمین روز از وعده 45 روزه قرارگاه سازندگی خاتم انبیاء مبنی بر ساخت و ارسال بیش از 8هزار کانکس به مناطق زلزله زده موفق شدیم این کانکس ها را درمنطقه مستقر کنیم و 56هزار و 542 نفر جمعیت در قالب 15 هزارو 904 خانوار در این کانکس ها مستقر شدند.
سردار فضلی گفت : 5هزارو 46 کانکس مردمی نیز به منطقه منتقل و میان خانوارها توزیع و مستقر شد.
وی افزود: فعالیت های قرارگاه بازسازی مناطق زلزله زده کرمانشاه در چهار حوزه سلامت ، فرهنگ ، بهداشت و درمان و فضای مجازی از روزهای نخستین حادثه آغاز شد و ادامه دارد.
سردار فضلی گفت : سپاه های استانی تاکنون موفق به خدمات رسانی به اکثر مناطق زلزله زده شده اند.
سردار فضلی گفت: ایجاد هزار و 726 سرویس بهداشتی ، تعمیر هزارو 161 سرویس بهداشتی آسیب دیده ، نصب 767 کانکس حمام سیار و تعمیر 469 حمام آسیب دیده در جریان زلزله و همچنین اعزام 153 تیم پزشکی با 808 نفر کادر و ارائه بیش از 80 هزار نفر خدمت پزشکی رایگان ، توزیع دارو و تجهیزات پزشکی میان آنان به ارزش 12 میلیارد ریال از دیگر اقدامات سپاه های استانی در مناطق بوده است.
وی با بیان اینکه هزار گروه جهادی در مناطق زلزله زده استان کرمانشاه حضور یافتند، افزود: قرارگاه بازسازی مناطق زلزله زده ، آماده اجرای عملیات اسکان دائم خانوارهای آسیب دیده را دارند و در آستانه دهه فجر انقلاب اسلامی بازهم آمادگی خود را برای خدمت رسانی با مشارکت دستگاه های مسئول اعلام می کنند.
فرمانده قرارگاه بازسازی مناطق زلزله زده کرمانشاه افزود: در جریان امدادرسانی به مناطق زلزله زده حتی از امکانات ، تجهیزات و زیرساخت اعزام کاروان های راهیان نور نیز برای امدادرسانی استفاده شد و برای نمونه زائرسرای راهیان نور در استان کرمانشاه در اختیار وزارت بهداشت قرار دارد که آنها از این فضا برای ارایه خدمات بهداشتی و درمانی استفاده کردند.

حضور هزار گروه جهادی در مناطق زلزله زده کرمانشاه
فرمانده سازمان بسیج سازندگی گفت:: تاکنون یکهزار گروه جهادی در مناطق زلزله زده کرمانشاه حاضر شده اند و برنامه ریزی برای حضور هزار گروه دیگر تا پایان سال و دوره تعطیلات عید نوروز صورت گرفته است.
سردار نُعمان غلامی در نشست خبری تشریح فعالیت‌های قرارگاه بازسازی مناطق زلزله زده کرمانشاه افزود: زلزله در برابر حماسه خدمت رسانی خیلی کوچک بود.
وی گفت: در ۳۲ قرارگاه خدمت رسانی سپاه بیش از ۱۵ هزار نیروی پاسدار و بسیجی حضور دارند و هزار گروه جهادی داوطلب عاشقانه در این مناطق حاضر شده اند.
دبیر قرارگاه بازسازی مناطق زلزله کرمانشاه گفت:: فقط بسیج، ۲ هزار و ۷۸۰ کامیون به ارزش ۲۰ میلیارد تومان امکانات و کمک‌های مردمی را از استان‌ها به مناطق زلزله زده رسانده است.
وی گفت: سپاه‌های استانی ۱۲ هزارو ۷۲۳ تخته چادر در این مناطق مستقر کردند و ۱۱ موکب بازگشت از مراسم اربعین حسینی نیز از همان روز‌های اول در منطقه مستقر شدند و روزانه ۳۰ هزار غذای گرم طبخ کردند.
دبیر قرارگاه بازسازی مناطق زلزله کرمانشاه گفت: ۱۵ درمانگاه و ۷ بیمارستان صحرایی در این مناطق به بیش از ۸۰ هزار نفر خدمت رسانی کرده اند.
سردار غلامی افزود: بسیج مهندسین ۱۶ تیم دامپزشکی به ۹۲ روستا اعزام کرد و بیش از ۳۰ هزار راس دام تحت معاینه قرار گرفت.
دبیر قرارگاه بازسازی مناطق زلزله کرمانشاه گفت: حوزه فرهنگی قرارگاه شهید جعفری از روز‌های اول در منطقه مستقر شد و هزار و صد نفر طلبه، مبلغ و روانشناس در منطقه حضور یافتند و ۴ سالن سینما در سرپل ذهاب مستقر شد و تعداد زیادی اسباب بازی، لوازم تحریر میان دانش آموزان و کودکان در این مناطق توزیع شده است.
غلامی افزود: به هشت هزارو ۲۲۲ خانوار سرکشی شد و یکی از دستاورد‌های ارزشمند نهضت امدادرسانی در این منطقه ایجاد ارتباط عاطفی ماندگار میان امدادگران و مردم منطقه بوده است.