جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: پنجشنبه، 7 دی 1396     
سردار موسی کمالی؛
مشوق‌های جدید سربازی با موضوع مهارت آموزی در راه است

به گزارش صنعت نیوز ، رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیرو‌های مسلح گفت: آن دسته از مشمولانی که پیش از اعزام به خدمت اقدام به فراگیری مهارتی کنند از مشوق‌هایی مانند حقوق، مرخصی و تعیین یگان محل خدمت بهره‌مند خواهند شد.

سردار موسی کمالی افزود: قرار است مشوق‌هایی در نظر گرفته شود تا کسانی که پیش از اعزام به خدمت مهارت‌هایی را فرا بگیرند، از آن مشوق‌ها بهره‌مند شوند.

وی گفت: هنوز این مشوق‌ها تدوین نشده است، اما از همه بخش‌های نیرو‌های مسلح و دستگاه‌های ذیربط نظرخواهی شد تا مشوق‌های پیشنهادی خود را ارائه کنند که حدود ۱۵۰ مشوق مطرح و در ۲۰ محور، دسته‌بندی شد.

سردار کمالی افزود: برخی از این مشوق‌ها نیاز به مجوز قانونی دارد، اما برخی از مشوق‌ها در چارچوب قوانین جاری می‌توان اجرا کرد، مانند اینکه سرباز می‌تواند محل خدمت خود را انتخاب کند یا اعزام خود را به عقب و یا جلو بیاندازد.

سردار کمالی گفت: این مشوق‌ها درباره حقوق، مرخصی، تعیین یگان محل خدمت و... است که پس از سیر مراحل قانونی و تصویب اعلام می‌شود؛ پیش‌بینی می‌شود این مشوق‌ها تا سال آینده اجرایی شوند.

وی افزود: در دوره سربازی نیز ابتدا با توجه به توان نیرو‌های مسلح و دستگاه‌ها و وزارتخانه‌ها به سربازان مهارت‌های لازم را آموزش می‌دهیم که در این رابطه نیاز‌های نیرو‌های مسلح و منطقه مورد توجه است؛ در بازدیدی که از یکی از پادگان‌های سیرجان داشتم، سربازان مطرح کردند که آموزش‌های ارائه شده مورد نیازشان نیست و با توجه به وجود معادن در سیرجان اگر مهارت‌هایی در این زمینه ببینند، می‌توانند پس از خدمت به راحتی استخدام شوند.

سردار کمالی گفت: همچنین علاقه‌مندی و نیاز‌های سربازان مورد توجه است.
درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: