جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: پنجشنبه، 7 دی 1396     
مصاحبه اختصاصي؛
نيازي به توزيع مرغ منجمد نيست

 به گزارش صنعت نیوز ، مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام وزارت جهاد: مازاد تولید مرغداران با قیمت هر کیلو ۶۶۵۰ تومان و گوشت مرغ درجه ۱ و ۲ با قیمت هر کیلو ۶۹۵۰ تومان خریداری می‌شود و کمبودی در تولید نداریم.

نيازي به توزيع مرغ منجمد نيستعليرضا با اشاره به اينکه گوشت مرغ به اندازه کافي توليد و مازاد نيز خريداري مي شود، افزود: شرکت پشتيباني امور دام به منظور حمايت از مرغداران و ايجاد ثبات در بازار گوشت مرغ مازاد توليد را خريداري و نهاده هاي مورد نياز مرغداران را با قيمت مناسب توزيع مي کند.

وي گفت: ذخاير موجود به اندازه کافي است و حتي بيشتر از آنچه که دولت تکليف کرده است خريداري کرديم تا در آينده در صورت شيوع احتمالي آنفلوانزاي فوق حاد پرندگان تقاضاي بازار را پاسخ دهيم.

مديرعامل شرکت پشتيباني امور دام افزود: هم اکنون بازار گوشت مرغ با ثبات است و هر کيلوگرم گوشت مرغ با ميانگين قيمت 7500 تا 7800 تومان عرضه مي شود. بنابراين توزيع گوشت مرغ منجمد متوقف شده است.

ولي گفت: 23 هزار واحد مرغداري فعال در کشور داريم که نهاده هاي مورد نياز توليد اين واحدها را تأمين کرديم.

وي تصريح کرد: گرچه مرغداران از وضعيت نهاده هاي توليد شامل کنجاله سويا و ذرت رضايت چنداني ندارند اما با توجه به توزيع نهاده ها با قيمت هاي حمايتي در توليد مشکل چنداني ندارند.

مديرعامل شرکت پشتيباني امور دام افزود: اين شرکت در 9 ماه امسال بيش از دو ميليون تن کنجاله سويا ، ذرت و جو در واحدهاي مرغداري و دامداري توزيع کرده است.

ولي گفت: شرکت پشتيباني امور دام هيچ محدوديتي در تأمين نهاده هاي دامي براي تشکل ها و اتحاديه ها ندارد.

وي تأکيد کرد: با اجراي طرح توزيع نهاده هاي مورد نياز واحدهاي مرغداري و دامداري و افزايش عرضه اين نهاده ها دست دلالان و واسطه ها از بازار کوتاه شده است.

مديرعامل شرکت پشتيباني امور دام افزود: در چند ماه گذشته به منظور حمايت از مرغداران و دامداران نهاده ها با قيمت کمتر از بازار عرضه مي شود.

ولي ادعاي برخي از افراد را درخصوص ايجاد رانت در واردات نهاده ها تکذيب کرد و گفت: تمام متقاضيان و بازرگانان بخش هاي دولتي و خصوصي مي توانند بدون مراجعه به وزارت جهاد کشاورزي و با رعايت موازين و دستورالعمل هاي بهداشتي و قرنطينه اي براي واردات نهاده اقدام کنند.

وي افزود: هم اکنون بيش از 90 نفر در زمينه واردات نهاده هاي مورد نياز مرغداران و دامداران و 90 نفر نيز در زمينه واردات گوشت قرمز فعال اند.

مديرعامل شرکت پشتيباني امور دام تصريح کرد: معتقدم در زمينه تأمين نهاده ها و تنظيم بازار گوشت مرغ و گوشت قرمز دولت بايد کنار برود و اين مهم را به بخش خصوصي واگذار کند و ما تلاش داريم اين وظايف را دراختيار بخش خصوصي قرار دهيم .

 

ولي علت افزايش قيمت نهاده را مشکلات ارزي و تأخير در ترخيص محموله هاي وارداتي دانست و افزود: هم اکنون 800 هزار تن محموله ذرت و 500 هزار تن محموله کنجاله سويا خريداري شده است و از بندر ترخيص مي شود.

وي تصريح کرد: به علت مديريت و کنترل بيماري آنفلوانزاي فوق حاد پرندگان سخت گيري هاي قرنطينه اي افزايش يافته است. بنابراين ترخيص محموله نهاده هاي وارداتي که تا پيش از اين در شبانه روز 15 تا 20 هزار تن انجام مي شد درحال حاضر در شبانه روز به کمتر از 5 هزار تن کاهش يافته است.

مديرعامل شرکت پشتيباني امور دام درباره بازار گوشت قرمز گفت:? روزانه 100 تن گوشت وارداتي از کشورهاي آسياي ميانه و استراليا وارد و در ميادين ميوه و تره بار و فروشگاه هاي زنجيره اي توزيع مي شود و درحال حاضر جلوي روند افزايش قيمت گرفته شده و قيمت گوشت قرمز رو به کاهش است.

ولي تأکيد کرد: تا زمانيکه بازار گوشت قرمز به ثبات برسد در بازار مي مانيم.
درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: