جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: چهارشنبه، 6 دی 1396     
قهرمان تنیس نوجوانان دختر غرب آسیا:
حریفم در زمین گریه می‌کرد!

به گزارش صنعت نیوز ، مشکات الزهراء صفی که با کسب عنوان قهرمانی جواز حضور در مسابقات سطح دو تنیس آسیا را به دست آورد، گفت: حریف لبنانی ام در زمین گریه می‌کرد.

مشکات الزهرا صفی تنیسور زیر ۱۳ سال دختران برای تمرینات تنیس مسیر یک و نیم ساعته‌ای را از کرج به تهران طی می‌کند و به گفته خود این بازیکن، شرایطی سخت‌تر از سایرین دارد؛ اما این سختی‌ها به تدریج نتیجه می‌دهد.

صفی در آخرین رقابتی که هفته گذشته پشت سر گذاشت به قهرمانی مسابقات غرب آسیا در کیش رسید و باید در مسابقات سطح دو آسیا در ویتنام به مصاف حریفان خود برود.

حریفان اصلی ام از لبنان و سوریه بودند

تنیسور نوجوان ایران درباره مسابقات غرب آسیا گفت: سطح مسابقات و بازیکنانی که به ایران آمدند، واقعا بالا بود. گروه پسر‌ها شاید قویتر بودند و پسران ما هم خیلی خوب کار کردند. در بخش دختران هم که به طلای انفرادی و تیمی رسیدیم و در نهایت قهرمانی تیمی را هم به دست آوردیم.

وی درباره حریفانش توضیح داد: حریفانم بیشتر بازیکنان خودمان بودند و از بین خارجی‌ها هم با بازیکنان لبنانی و سوری رقابت داشتیم. در نهایت ماریا حریف لبنانی را در فینال شکست دادم و به قهرمانی رسیدم.

تنيسور لبناني به گريه عادت دارد

صفی که از سه سال و نیم قبل، تنیس را آغاز کرده است، از تمرینات خود گفت: به نظرم گاهی حواشی در تنیس دختران بیشتر است، مثلا بازیکن لبنانی که در فینال حریفم بود، در جریان مسابقه گریه می‌کرد. البته او زیاد در زمین گریه می‌کند و به این کار عادت دارد.

وی افزود: ماریا در جریان مسابقه و آخر بازی گریه می‌کرد. البته با توجه به حضور مربیانم، خیلی تمرکزم را به هم نمی‌ریخت. همه این کار‌ها را دقیقا برای این انجام می‌دهد که تمرکز حریف را به هم بزند.

توجه به دختران بيشتر است

تنیسور نوجوان ایرانی تاکید کرد: واقعا فدراسیون پشتیبانی خوبی از دختر‌ها می‌کند، نه تنها چیزی کم نگذاشته اند بلکه حس می‌کنم توجه به دختران بیشتر است و همه چیز خیلی خوب پیش می‌رود، نتیجه این توجه را هم گرفته ایم.

صفی درباره برنامه بعدی خود گفت: چند روز دیگر باید در مسابقات ITF به میزبانی ویتنام شرکت کنم، دو هفته آنجا هستیم و اگر خودم را خوب نشان دهم، در مسابقات سطح بالاتر ITF شرکت می‌کنم و همین روند ادامه پیدا می‌کند تا در صورت انتخاب شدن در اروپا مسابقه دهم. هدفم سال آینده ام این است که به رنک زیر ۷۰۰ زیر ۱۸ سال دختران در ITF برسم.
درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: