جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: چهارشنبه، 6 دی 1396     
تصویب سند راهبردی ارتقای ایمن سازی معادن کشور

 به گزارش صنعت نیوز ، معاون روابط کار وزارت تعاون در ادامه تدوین دستورالعمل های ارتقای ایمنی معادن و آیین نامه ایمنی کار با دستگاه های ریخته گری تحت فشار (دایکست) خبرداد.

مشیریان در یکصد و چهلمین جلسه شورایعالی حفاظت فنی گفت : سند راهبری ایمن سازی معادن کشور (برامک) در 19ماده در حوزه های مختلف از جمله توسعه شرایط کار مطابق با استانداردهای معتبر، سیاستگذاری، برنامه ریزی و نظارت ، بر حسن اجرای قوانین و مقررات ایمنی و آموزش و ارتقای فرهنگ ایمنی کار تدوین شده است.

وی افزود : موضوع ایمنی کارگاه های کشور با شدت و جدیت پیگیری می شود

معاون روابط کار وزارت تعاون ، کارورفاه اجتماعی گفت : در چند ماه گذشته بیش از 5 معدن ناایمن در اجرای ماده 105 قانون کار توسط بازرسان کار کشور به مراجع قضایی معرفی شده اند و پیگیری ها در این زمینه ادامه دارد.

وی افزود: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در برخورد با نقایص ایمنی کارگاه ها به ویژه معادن کشور عزم جدی دارد.

در ادامه مظفری مدیر کل بازرسی کار و دبیر شورایعالی حفاظت فنی نیز ضمن تشریح مفاد 19 ماده ای سند راهبری ایمن سازی معادن کشور (برامک) بر نقش شوای عالی حفاظت فنی به عنوان پارلمان ملی ایمنی کشور تاکید کرد.

دبیر شورایعالی حفاظت فنی با بیان این که در این سند ازتمامی دستگاه ها و واحدهای متولی در حوزه های مختلف به منظور ارتقای ایمنی در معادن کشور و به ویژه در معادن زغال سنگ کمک خواسته شده است، بر نقش و وظیفه همگانی واحدهای متولی در پیشبرد اجرای مفاد آن سند اشاره کرد.

مدیر کل بازرسی کار با اشاره به این که بررسی و تحلیل حوادث شغلی در سال های متوالی در اداره کل بازرسی کار حوادث کارگاه های کشور به نوعی در ارتباط با ماشین آلات است ، بر اهمیت تدوین استانداردهای ملی اجباری در راستای اجرای ماده 88 قانون کار تاکید کرد.

مظفری با اعلام این موضوع که فهرست 240 موردی از استانداردهای تجهیزات و ماشین آلات مورد کاربرد در کارگاه های کشور تهیه شده است که به زودی برای تدوین برای سازمان ملی استاندارد ارسال می شود؛ از آمادگی اداره کل بازرسی کار برای مشارکت و تسریع در فرآیند تدوین استانداردهای ملی در حوزه اقلام مورد نیاز به عنوان یکی از ارکان مهم ارتقای ایمنی در کارگاه های کشور خبر داد.

 
درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: