جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: چهارشنبه، 24 آبان 1396     
بانک جامع اطلاعاتی مصالح ساختمانی ایجاد می‌شود

به گزارش صنعت نیوز ،  مسلم بیات در نشست خبری مشترک با رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران افزود : بتن آماده حداکثر 45 دقیقه پس از تولید باید به مصرف برسد ، نگهداشت بیشتر از این زمان یا تزریق آب به بتن برای به تاخیر انداختن استفاده از این کالا (بتن) کاهش استاندارد را به همراه دارد.
وی گفت : کیفیت از مرحله طراحی شروع می شود و اگر محیط اجرای کار مشکل زمین ساختی داشته باشد ، این مشکلات را باید در ساخت و ساز لحاظ کرد لذا باتوجه به شرایط زمین ساخت باید متناسب با گسل ها و شکست ها ، طراحی ها را انجام دهیم.
بیات افزود : نخستین بار در کشور توقف پروژه ساختمانی داشتیم و با همکاری سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران نتایج بررسی های ما به شهرداری اعلام و از ادامه ساخت و ساز یک پروژه ساختمانی جلوگیری شد .
وی گفت : با همکاری سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران و انجمن های تخصصی در صدد ایجاد بانک جامع اطلاعاتی در حوزه مصالح ساختمانی برای جلوگیری از فعالیت تولیدکنندگان متخلف درحوزه تولید و فروش مصالح غیر استاندارد هستیم.
بیات با تاکید بر برخورد با ناظران متخلف مانند برخوردی که با سازندگان متخلف می شود ، افزود : از 3 روز آینده با به خدمت گرفتن 200 بازرس ، نظارت بر ساخت و سازها را با سازمان نظام مهندسی ساختمان شروع و تخلفات را به مراجع ذیصلاح اعلام می کنیم.
وی با بیان اینکه نظام جامع مدیریت کیفیت در ساخت و ساز در کشور نداریم ، گفت : نظام ساخت و ساز فعلی باتوجه به اینکه نمی تواند مصالح مصرفی را ردیابی کند از قابلیت اعتماد برخوردار نیست لذا ایمنی و سلامت مردم نباید بدست هر کسی سپرده شود.
بیات با اشاره به 547 فرآورده استاندارد در بخش مصالح ساختمانی در استان تهران افزود : در 8 ماه امسال 1261 فقره بازرسی و نمونه برداری از واحدهای تولید مصالح ساختمانی انجام شد که در نتیجه آن 77 پروانه استاندارد واحدهای تولید مصالح ساختمانی به علت رعایت نکردن استانداردها ابطال و پرونده 50 واحد دیگر نیز به مراجع قضایی ارسال شد.
وی گفت : در یک سال گذشته 5 هزار متر تیرچه پاشنه بتونی ، 55 هزار متر بلوک سیمانی ، 2 هزارتن سیمان ، 19 واحد تولید بتن ، 5 خط تولید شن و ماسه بتنی ، 20 هزار تن شن و ماسه و مقادیر زیادی موزاییک و شیشه غیر استاندارد توقیف شد.
بیات با بیان اینکه در 5 سال گذشته حدود 85 هزار پروانه یا گواهی نامه استاندارد ایمنی آسانسور صادر شده است ، افزود : همچنین در 8 ماه اخیر حدود 9440 گواهینامه ایمنی آسانسور با نزدیک به 27 هزار بازرسی برای ساختمان های نوساز صادر شد.
وی گفت : حدود 50 درصد از فعالیت های مربوط به بازرسی آسانسورها در کشور انجام می شود.
درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: