جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: سه شنبه، 23 آبان 1396     
انتخاب پیمانکار طرح توسعه بندر شهید رجایی تا دو ماه آینده

 


به گزارش صنعت نیوز ، معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به آغاز فعالیت سرمایه‌گذاری هندی‌ها در چابهار، از انتخاب پیمانکار برای فاز سوم بندر شهید رجایی تا دو ماه آینده خبر داد.
محمد راستاد، مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی درباره برگزاری مناقصه بندر شهید رجایی اظهار کرد: برای توسعه بندر شهید رجایی در فاز سوم فراخوان مناقصه انجام شده است.
وی افزود: بحث واگذاری راهبری پایانه‌های یک و دو بندر شهید رجایی در حال تبدیل به قرارداد بوده و مدل مالی آن تدوین شده است.
راستاد با بیان اینکه در حال حاضر بندر شهید رجایی مهم ترین بندر اقتصادی کشور است ، ادامه داد : طرح توسعه فاز سوم بندر شهید رجایی با سرمایه‌گذاری ۸۶۰ میلیارد تومان سه ساله به پایان می رسد.
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی تاکید کرد : با اجرای طرح توسعه فاز سوم بندر شهید رجایی ، ظرفیت کانتینری این بندر به هشت میلیون TEU کانتینر می رسد.
راستاد همچنین با اشاره به ورود محموله های تجهیزات توسعه بندر شهید بهشتی گفت: هندی‌ها برای سرمایه‌گذاری در بندر چابهار جدی هستند و فعالیت‌های سرمایه گذاری آنها در این بندر آغاز شده است.
معاون وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اهمیت سرمایه گذاری در بنادر کشور و افزایش توان رقابت آنها با بنادر منطقه اظهار کرد: در حال حاضر بنادر کشور بالغ بر ۲۱۷ میلیون تن ظرفیت دارند که این یک فرصت طلایی برای اشتغالزایی و رشد اقتصاد محسوب می‌شود.