جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: شنبه، 6 آبان 1396     
افزایش ۹ درصدی بازرسی از دفاتر اسناد و املاک

به گزارش صنعت نیوز ، رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: بازرسی ها از دفاتر اسناد و املاک در شش ماه گذشته، 9 درصد افزایش داشته است به طوری که در این مدت 15 دفتردار سلب صلاحیت دائم شدند.
احمد تویسرکانی در نشست خبری با بیان اینکه 97 درصد خدمات از طریق سیستم های الکترونیک ارایه می شود افزود: این روند باعث کاهش اشتباهات ثبتی و تخلفات شده است زیرا یکی از مشکلات سازمان ثبت اشتباهات ثبتی بود. 
وی گفت: در پایان سال گذشته دفاتر املاک و دفاتر اسناد به عنوان دو جز اصلی سازمان ثبت به صورت الکترونیکی تبدیل شدند و دفاتری که بیش از 100 سال اسناد در آن ثبت می شد حذف شدند و بیش از 10 هزار نفر از کار دفتر نویسی فارغ شدند.
رئیس سازمان ثبت اسناد افزود: بحث آرشیو کردن و بستن درب بایگانی های عظیم سازمان ثبت از دیگر کارهایی بود که در این مدت انجام شد.
وی گفت: بایگانی های سازمان ثبت یکی از مراکز شکایات مردمی بود که نسبت به فایل کردن انها اقدام کردیم که هم اکنون بیش از 36 میلیون برگ از اسناد اسکن شدند و برخی مراکز درب بایگانی های خود را بستند و دیگر اسناد ثبتی قدیمی در جریان کار نیست که باعث سرعت در کار و کاهش تخلفات شده است زیرا در گذشته گردش فیزیکی اسناد و گم شدن و در برخی موارد آتش سوزی مشکلاتی برای مردم ایجاد می کرد.
تویسرکانی گفت: کنترل و نظارت در دستور کار سازمان ثبت است که در 6 ماهه گدشته از 16 هزار و 982 مورد بازرسی از دفاتر اسناد و املاک داشتیم که این کار را 506بازرس انجام دادند که بازرسی ها 9 درصد افزایش داشته است که 15 دفتریار از خدمت عزل و 225 نفر انفصال موقت شدند. عمده تخلفات هم دریافت وجه اضافه بوده است.