جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: دوشنبه، 1 آبان 1396     
آکادمی بوکس سال آینده راه اندازی می‌شود

به گزارش صنعت نیوز ، سرپرست فدراسیون بوکس از بهره برداری پروژه آکادمی بوکس در سال ۹۷ خبر داد.

افشین داوری  درباره راه اندازی آکادمی بوکس گفت: این پروژه در سال ۸۵ و در ضلع غربی مجموعه ورزشی آزادی تهران مصوب د. و در سال ۸۶ اعتبار ۴۰۰ میلیونی به آن تعلق گرفت که حدود ۳۰۰ میلیون در آن سال به این پروژه تخصیص یافت.


وی افزود: در سال ۸۸ تنها ۸۰ میلیون تومان اعتبار گرفت و سال بعد از آن اعتباری نداشت، اما در سال ۹۰، آکادمی بوکس یک میلیارد و صد میلیون تومان بودجه گرفت و رشد ۴۵ درصدی داشت، اما از سال ۹۱ تا ۹۵ اعتبارات ناچیزی به آن تعلق گرفت.

سرپرست فدراسیون بوکس گفت: از زمان ورودم به فدراسیون مستندات آکادمی بوکس را مطالعه کردم و از نوبخت معاون رییس جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه درخواست کردیم تا مبلغی برای تکمیل این آکادمی در نظر گرفته شود. توانستیم مبلغ ۱۳ میلیارد و ۲۷۰ میلیون تومان برای تکمیل پروژه دستور بگیریم. ۲ روز قبل هم از معاونان سازمان دستور گرفته ایم و این مبلغ ابلاغ شده است.

­وی افزود: آکادمی بوکس سابقه اعتبار و ردیف دارد و در سال ۹۷ هم در لایحه بودجه قرار می‌گیرد. این موضوع هم در دستور نامه درخواستی قرار گرفته است و در سال آینده امیدواریم آکادمی بوکس افتتاح شود. دولت نظر مثبت روی این پروژه دارد چرا که علاوه بر کاهش نیاز‌های مالی، ورزشکاران هم می‌توانند از لحاظ فنی رشد کنند.

داوری با بیان اینکه بحث آکادمی بوکس با استقبال وزیر ورزش روبرو شده است، گفت: در صورت داشتن آکادمی بوکس می‌توان از آن برای برپایی اردو‌های مختلف بین المللی استفاده کرد و ما پیگیر بهره برداری این مجموعه هستیم. ­

وی با اشاره به در پیش بودن انتخابات ریاست فدراسیون بوکس افزود: منتظر تایید صلاحیت نامزد‌های فدراسیون هستیم. پس از آن وزارت ورزش زمان انتخابات فدراسیون بوکس را اعلام می‌کند. انتخابات فدراسیون قطعا تا پایان سال برگزار می‌شود و فکر می‌کنم تا ۲ ماه آینده این اتفاق رخ دهد.

سرپرست فدراسیون بوکس در خصوص مسابقات قهرمانی کشور بزرگسالان گفت: استقبال خوبی از این مسابقات شده است و­ رقابت‌ها از پنجم آبان به میزبانی سنندج برگزار می‌شود. ­درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: