جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: دوشنبه، 1 آبان 1396     
بسته اقتصادی کردن طرح های صنعت آب و برق تهیه شده است

به گزارش صنعت نیوز ، سرپرست وزارت نیرو از طراحی بسته اقتصادی کردن صنعت برق خبر داد و گفت: برای تامین نیاز برق مصرفی در ۱۰ سال آینده، باید حداقل ۵۰ هزار مگاوات به ظرفیت شبکه اضافه شود.

ستار محمودی امروز در آیین برگزاری سی و دومین کنفرانس بین المللی برق اظهار داشت: ظرفیت نصب شده برق کشور 77 هزار مگاوات است و جزء کشورهای برتر منطقه در تولید برق و نیروگاه سازی در جهان هستیم که بیانگر توانایی و ظرفیت شبکه برق کشور و این صنعت

است.

وی افزود: همچنین وزارت نیرو با سرمایه انسانی بسیار خوبی که دارد، می تواند در صورت وجود ابزارها و سیستم های نوین توزیع و انتقال و البته نیروگاه های با راندمان بالاتر، ظرفیت فعلی برق در کشور را به چند برابر برساند.

وی تصریح کرد: سال های گذشته اقدامات بسیار خوبی در این صنعت انجام شد از جمله اینکه ما توانستیم همه روستاهای بالای 10 خانوار کشور را برقدار کنیم.

سرپرست وزارت نیرو گفت: همچنین سهم بخش خصوصی در این صنعت به شدت بالا رفت و بیش از 50 درصد برق تولیدی سهم بخش خصوصی است.

وی خاطرنشان کرد : سال 92 حدود 125 دقیقه فرکانس خارج از بازه مجاز داشتیم که در پایان سال 95 به حدود 12 دقیقه در سال رسیده است.

محمودی گفت: ظرفیت نصب انرژی های نو در کشور حدود 75 هزار مگاوات برآورد شده و برنامه وزارت نیرو این است در 5 سال آینده، ظرفیت نصب شده این انرژی ها را در کشور به 5 هزار مگاوات برساند.

محمودی گفت: برنامه وزارت نیرو برای سال های آتی این است که صنعت آب و برق کشور را از نظر اقتصادی خودکفا و به صرفه بکند.

وی تصریح کرد: بسته ای برای اقتصادی شدن طرح های آب و برق و مشارکت فعال تر بخش خصوصی طراحی شده است که امیدواریم در 4 سال آتی شاهد اجرایی شدن آن باشیم.

وی خاطرنشان کرد: خوشبختانه در صنعت آب و برق مشکلات فنی چندانی وجود ندارد، و عمده مشکل این صنعت به اقتصاد آن برمی گردد که امیدواریم با اجرای این بسته بتوانیم بر بخشی از این مشکلات در آینده فائق آییم.

وی اضافه کرد: از استراتژی های دیگر وزارت نیرو برای سال های آتی تقویت بخش داخلی صنعت برق، حرکت در مرزهای دانش و انتقال فناوری ، توسعه و تقویت بخش صادرات این صنعت و البته تربیت نسلی نو برای خلق ارزش های بدیع در این صنعت است.

 
درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: