جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: چهارشنبه، 5 مهر 1396     
خروج دانش فنی از چرخه ساخت و ساز مسکن

به گزارش صنعت نیوز، عضو هیئت مدیره انجمن صنفی کارفرمایی سازندگان مسکن استان تهران گفت: ورود افراد فاقد صلاحیت در بخش مسکن باعث شده است افراد متخصص از چرخه ساخت و ساز خارج شوند.

سید ابوالفضل رضوی افزود: با تصویب مجلس شورای اسلامی یک و نیم میلیارد دلار معادل ۵ هزار و پانصد میلیارد تومان از صندوق توسعه ملی برای پرداخت تسهیلات ارزان برای توسعه روستایی اختصاص یافته است.

وی ادامه داد: بانک‌های کشاورزی، توسعه تعاون، پست بانک و صندوق‌های کارآفرین امید و توسعه کشاورزی برای عاملیت این کار در نظر گرفته شده است.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور با اشاره به پرداخت تسهیلات با سه نوع کارمزد هشت، شش و صفر درصدی تا سقف دو میلیارد تومان در مناطق روستایی افزود:در مناطق مرزی اگر چندین خانوار مشارکت داشته باشند نرخ کارمزد صفر درصد خواهد بود و تاکنون سه فقره در شهرستان خاش استان سیستان و بلوچستان و ۲ فقره در شهرستان نهبندان استان خراسان جنوبی برای اشتغال پایدار پرداخت شده است.

به گفته رضوی، قرار است زمین و محل طرح نیز به عنوان وثیقه لحاظ شود.

وی با اشاره به این شرایط استثنایی تصریح کرد: تولید کنندگان و کارآفرینان به جای نرخ ۱۸ درصدی سود تسهیلات در شهر‌ها، می‌توانند با ایجاد اشتغال در روستا‌ها از این نرخ‌های پایین بهره ببرند و در توسعه روستا‌ها نیز نقش آفرینی کنند.

سید ابوالفضل رضوی اظهار امیدواری کرد این تسهیلات نتایج مهمی همچون کاهش نرخ بیکاری در روستا‌ها و حاشیه نشینی شهر‌ها و افزایش مهاجرت معکوس را بدنبال داشته باشد.

وی خاطرنشان کرد: روستا‌ها مرکز تولید و روستائیان تولیدکنندکان بزرگ هستند و اگر می‌خواهیم به رشد اقتصادی مورد نظر در برنامه ششم دست یابیم باید به توسعه روستا‌ها توجه کرد.