جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: چهارشنبه، 22 شهريور 1396     
واریز قطعی ­نخستین مرحله سود سهام عدالت تا پایان شهریور

 به گزارش صنعت نیوز، رییس سازمان خصوصی سازی از واریز قطعی ­نخستین مرحله سود سهام عدالت تا پایان شهریور خبر داد.

واریز قطعی ­نخستین مرحله سود سهام عدالت تا پایان شهریورعلی اشرف عبدالله پوری حسینی گفت : سازمان خصوصی سازی تاکنون 3 هزار و 345 میلیارد تومان مصوبه از شرکت های  سرمایه پذیر برای سال مالی 95 سود ویژه مشمولان سهام عدالت در دست دارد که تاکنون ده درصد آن معادل 350 میلیارد تومان در اختیار سازمان خصوصی سازی قرار گرفت و به دلیل واریز تدریجی این سود ، باید در چند مرحله به حساب مشمولان سهام عدالت واریز شود که مرحله نخست تا پایان شهریور اجرایی می شود.

وی افزود : تعدادی از شرکت های سرمایه پذیر هنوز مجمع تشکیل نداده اند و در صورت تشکیل مجمع تا انتهای سال 96 باید حدود 800 میلیارد تومان دیگر به 3 هزار و 345 میلیارد تومان سود قطعی مشمولان اضافه شود.

پوری حسینی در مورد میزان سود دریافتی مشمولان اضافه کرد : کسانی که تاکنون همه سهام شان آزاد شده است ، 120 تا 150 هزار تومان دریافت خواهند کرد و کسانی که حدود 50 درصد سهام عدالت را صاحب شده اند ، 65 تا 76 هزار تومان واریزی خواهند داشت و  واریز (کامل) این سود تا پایان اسفند ماه ممکن خواهد بود.

رییس سازمان خصوصی سازی گفت :  49 میلیون و 226 هزار  و 291 نفر مشمول قطعی سهام عدالت شده اند که حدود دو میلیون نفر فوت شده اند و از 47 میلیون نفر باقیمانده هم تاکنون فقط 30 میلیون نفر شماره حساب شبای خود را اعلام کرده اند .

وی از مشمولان سهام عدالت خواست حتما برای اعلام کد شبای خود اقدام کنند.

پوری حسینی در مورد مشمولان فوت شده هم گفت : بازماندگان مشمولانی که در سالهای اخیر فوت شده اند و تابحال با مراجعه به سایت با شرایط غیر فعال پرونده عضو فوت شده خود مواجه می شدند از امروز تا انتهای شهریورماه فرصت دارند  آورده نقدی مشمولین فوت شده را پرداخت کنند چرا که بعد از انتهای شهریور هم برای مشمولین فوت شده و هم برای مشمولین عادی ، امکان واریز آورده نقدی برای همیشه بسته خواهد شد.

وی افزود : سود سهام مشمولین فوت شده تنها با ارائه برگه انحصار وراثت قابل پرداخت خواهد بود.

رییس سازمان خصوصی سازی در مورد مشکل ارائه کد شبا در سایت برای مشمولین هم گفت : از حدود یک ماه پیش برای بعضی از مشمولین هنگام ارائه کد شبا مشکلی پیش می آمد که ناشی از مشکل ارتباط سازمان خصوصی سازی با بانک مرکزی بود .این مشکل برطرف شده است و از امروز مشمولان می توانند کد شبای خود را دوباره در سایت ثبت کنند.

پوری حسینی در مورد شرایط اصلاح کد شبا هم گفت : مشمولین دقت کنند کد شبای صحیح را به سایت سازمان خصوصی سازی اعلام کنند چون حداقل تا چند ماه آینده امکان اصلاح کد شبا وجود نخواهد داشت و در صورت تایید کد شبا سود سهام عدالت تا پایان سال فقط به همان حساب واریز خواهد شد.
درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: