جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: سه شنبه، 14 شهريور 1396     
طرح جمع آوری محکومین متواری در دستور کار

خبرگزاری میزان: محمد علی حمیدیان گفت: جلب وجمع آوری محکومین متواری یک ضرورت قضایی و یک مطالبه اجتماعی است.


معاون رئیس کل دادگستری سیستان و بلوچستان در امور اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم با تاکید برمجازات مجرمین و پیشگیری از تکرار جرم اظهار داشت : با عنایت به بند 4و 5 اصل 156 قانون اساسی کشف جرم ، تعقیب، مجازات و تعزیر مجرمین و اجرای حدود و مقررات مدون جزایی اسلام و اقدام مناسب برای پیشگیری از وقوع جرم و اصلاح مجرمین از مهم ترین وظایف دستگاه قضایی است.


وی خاطر نشان کرد: تسریع در اجرای مجازات و ضمانت اجرای آن هم ضامن عدالت کیفری و هم تامین کننده پیشگیری از جرائم است، چرا که نظام اجتماعی پیش از فراموشی پیامدهای یک رفتار مجرمانه، مجازات این بزهکاری را نیز در حافظه تاریخی خود می گنجاند.


حمیدیان گفت : با عنایت به این مهم ، معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه در سال جاری طرح جمع آوری محکومین متواری را در دستور کار قرار داده و قطعا با مشارکت موثر کلیه نهادهای متولی اعم از انتظامی ، امنیتی و قضایی ما حصل اقدامات منجر به نتایج مثمر ثمری خواهد شد.


معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان با تشریح ابعاد و زوایای این طرح اظهار داشت تهیه بانک اطلاعاتی محکومان متواری در کلیه حوزهای قضایی استان در حال پیگیری می باشد و با شناسایی جامع کلیه محکومین متواری ، اقدام عاجل در راستای دستگیری این محکومین پس از صدور احکام جلب توسط نیروی انتظامی انجام می گردد.


حمیدیان در پایان ابراز امیدواری کرد تا با مدیریت مطلوب دستگاه قضایی و همکاری موثر نیروی انتظامی ، اداره اطلاعات و بسیج مردمی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی استان بیش از 50 درصد از محکومین متواری استان طی سال جاری جمع آوری شوند.