جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: دوشنبه، 13 شهريور 1396     
راه بسیار سخت خودروسازان برای رقابت در بازار جهانی

به گزارش صنعت نیوز، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی می گوید : امروز هر گونه سرمایه گذاری در صنعت خودرو می تواند سود آوری خوبی را برای این صنعت و سرمایه گذاران به همراه داشته باشد.

داریوش اسماعیلی  اظهار داشت : در صورتی که در کنار تصمیمات اخیر بانکی دولت، خصوصی سازی واقعی صورت بگیرد اقدام مهمی خواهد بود و بی شک بخش هایی از نقدینگی جامعه به سمت تولید و صنعت خودرو خواهد رفت.

وی با اشاره به اینکه امروز خودرو یکی از نیازهای عمومی و مهم کشور بوده و از بازار خوبی نیز برخوردار است ، خاطر نشان کرد : در صورتی که مردم به سمت خرید سهام شرکتهای خودروساز بروند شاخص ها در بازار بورس بالا رفته و این جریان نقش مثبتی را در توسعه این صنعت ایفا خواهد کرد.

وی گفت : البته عمده این شرایط بستگی دارد به اینکه همزمان شرایط برای جذب سرمایه گذاری فراهم شود و بخش هایی که نیاز به سرمایه گذاری داشته و به سهولت می تواند در آن سرمایه گذاری کرد و به نوعی برای مردم امیدوار کننده است در این مسیر هدایت شوند.

وی در ادامه به انتظارات مجلس از وزیر جدید صنعت و معدن اشاره کرد و گفت : مهمترین گام دولت دوازدهم ، تبیین استراتژی و نقشه راه و همراهی با راهبردها برای صنعت خودرو است.

نماینده سروستان و خرامه در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد : امروز واقعا روشن نیست برای صنعت خودرو بناست چه اقدامی انجام شود ایا قرار است تنها برای نیاز داخل تولید کنیم یا اینکه می خواهیم مشارکت کشورهای دیگر را برای تولید داخل داشته و یا اینکه صادر کننده خودرو باشیم؟

اسماعیلی با انتقاد از نبود راهبرد مشخص در صنعت خودرو ایران خاطر نشان کرد : متاسفانه هر چند وقت یکبار با حضور مدیریت های جدید یک تصمیم جدید در این صنعت گرفته شده و اجرایی می شود و مجددا گروه بعدی با روی کار آمدن تصمیمات قبلی را مردود شمرده و به کنار گذاشته و تصمیمات و برنامه های جدیدی را اتخاذ می کنند.

وی گفت : مهمترین اقدام که دکتر شریعتمداری در وزارت صنعت ، معدن و تجارت می تواند در عموم صنایع به خصوص صنعت خودرو انجام دهد تعریف نقشه راه و استراتژی بلند مدت در صنعت خودرو است.

وی در ادامه به برنامه وزیر صنعت و معدن در حوزه صادرات خودرو پرداخت و اظهار داشت : هر چند بنا ندارم در این زمینه ناامیدی را ایجاد کنم اما در صنعت خودرو اینکه بتوانیم برندی در دنیا داشته باشیم و جزء صادر کنندگان خوب در دنیا شویم قطعا بسیار سخت خواهد بود.

وی گفت : با وجود برندهای مطرح در دنیا باید تلاش زیادی صورت گیرد تا بتوان محصولات داخلی را در رقابت با آنها در دنیا صادر نمود.