جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: يکشنبه، 12 شهريور 1396     
مروری برتجارت نفت و گاز و فله خشک چین درماه جولای

به گزارش صنعت نیوز، جریان تجاری و کالا در چین و در ماه ژوئن و شش ماه نخست سال جاری میلادی با فراز و نشیب هایی همراه بود.

بخش نخست

واردات و صادرات فلزات، سنگ آهن، غلات و دانه های روغنی و نفت و گاز در ماه ژوئن و نیمۀ نخست سال جاری میلادی روال های مثبت و منفی را در تجارت کشور چین دنبال کرد که در این گزارشِ دو بخشی به آن پرداخته می شود.

 

بازار فلزات چین؛

افزایش 5.7 درصدی در بازده فولاد چین در ماه ژوئن

بازده فولاد چین در ماه ژوئن سال جاری میلادی با ثبت رکورد و در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 5.7 درصد رشد کرد و به 73 میلیون تن رسید و از آمار ثبت شده در ماه آوریل با 72 میلیون و 780 هزار تن پیشی گرفت. در شش ماه نخست سال 2017 میلادی، تولید فولاد چین 419 میلیون و 750 هزار تن اعلام شد که خبر از رشد 4.6 درصدی آن در مقایسه با مدت مشابه سال 2016 میلادی می دهد. اما این امر عرضۀ بیش از تقاضای روشنی را در چین نشان نمی دهد. قرارداد اصلی میل گرد در شانگهای به ارزش سه هزار و 506 یوان در تاریخ 21 ماه جولای بسته شد که افزایش 32 درصدی را از آغاز سال جاری میلادی نشان می دهد.

 

 

کاهش ظرفیت فولاد با درجه پایین تا 120 میلیون تن درچین

روزنامه دولتی اقتصاد روزانه چین از بسته شدن بیش از 600 کارخانه فولاد که فولاد با درجه پایین تولید می کردند در نیمۀ نخست سال جاری میلادی خبر داد به گونه ای که ظرفیت تولید این نوع فولاد تا 120 میلیون تن کاهش یافت. چین کنترلی سختیگرانه در تولید میل گرد با درجۀ پایین دارد تا منابع مازاد را کاهش دهد و به آلودگی کمک کند. کشور چین بررسی هایی در خصوص کیفیت ساخت فولاد و دستگاه های آن از ماه جولای تا ماه سپتامپر خواهد داشت چرا که می خواهد در جهت تولید فولاد با درجه پایین گام هایی مثبت بردارد.

 

رکود بی سابقه بازده سنگ آهن در چین پس از 20 ماه- قیمت های شناور

بازده سنگ آهن چین در ماه ژوئن سال جاری میلادی از ماه اکتبر سال 2015 میلادی به بالاترین سطح خود رسید. این در حالی است که قیمت های روزافزون معدنچیان را در کشورهای برتر مصرف کنندۀ مواد خام فولاد سازی تشویق کرد تا میزان تولیدات را تقویت کنند. بر همین اساس، داده های ادرۀ ملی آمار چین نشان می دهد بازده سنگ آهن با پنج درصد رشد همراه شد و به 124 میلیون و 700 هزار تن رسید.

 

واردات سنگ آهن در ماه ژوئن افزایش یافت

واردات سنگ آهن در چین همزمان با افزایش تقاضا و قیمت ها افزایش 16 درصدی در ماه ژوئن را تجربه کرد. واردات سنگ آهن در ماه می سال جاری میلادی در حالی به 97 میلیون و 700 هزار تن رسید که در مدت مشابه سال گذشته 81 میلیون و 630 هزار تن ثبت شده بود. مجموع واردات در شش ماه نخست سال جاری میلادی 9.2 درصد رشد کرد و به 539 میلیوت و 500 هزار تن رسید.