جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: سه شنبه، 24 مرداد 1396     
معدن انگوران بزرگترین معدن سرب و روی خاورمیانه

به گزارش صنعت نیوز، رئیس هیئت مدیره شرکت صنایع روی زنجان گفت: معدن انگوران از بزرگترین معادن سرب و روی ایران و خاورمیانه است.

علی یگانه فرد در برنامه «راه ابریشم» رادیو اقتصاد با اشاره به اینکه زنجان از پایگاه های مهم تولید سرب و روی کشور است، افزود: این استان در زمینه صنایع معدنی قابلیت تولید و سرمایه گذاری فراوانی دارد.

وی در ادامه با بیان اینکه مواد اولیه صنایع روی و سرب در ابتدا از معادن زنجان تامین می شد، اظهارداشت: خوشبختانه با افزایش واحدهای تولیدی به 45 تا 50 واحد دیگر منابع داخلی استان جوابگوی تامین مواد مورد نیاز این تعداد واحد را ندارد.

رئیس هیئت مدیره شرکت صانع روی زنجان گفت: در حال حاضر بخش عمده ای از مواد اولیه مورد نیاز صنایع روی و سرب (خاک معدنی) به صورت واردات تامین می شود.

وی افزود: معدن انگوران در زنجان که بزرگترین معدن سرب و روی ایران و خاورمیانه است دیگر توان تامین مواد اولیه واحدهای تولیدی استان و خارج از استان را ندارد.

یگانه فرد تصریح کرد: در حال حاضر معدن مورد نظر می تواند 25 تا 30 درصد مواد اولیه هر واحد تولیدی را تامین و بقیه مواد مورد نیاز را تولیدکنندگان باید از داخل یا خارج کشور تهیه کنند.

وی گفت: هم اکنون مواد اولیه صنایع سرب و روی اغلب از کشورهای آسیای میانه، آفریقا و ترکیه به کشور وارد می شود.

رئیس هیئت مدیره شرکت صانع روی زنجان با اشاره به این جمله که شمش روی به عنوان مواد اولیه در صنایع گالوانیزه کاربرد دارد، افزود: این شرکت بر پایه صادرات شکل گرفته و سالانه 60 تا 70 درصد شمش تولیدی این واحد روی مدار صادرات قرار می گیرد.

وی با بیان اینکه مقصد عمده صادرات شرکت صنایع روی زنجان به ترکیه است، گفت: جدا از این محصول شمش روی شرکت مزبور به بازارهای افغانستان، هند و عراق روانه می شود.

یگانه فرد در بخش دیگری از سخنان خود ضمن معرفی شرکت صنایع روی زنجان اظهارداشت: این شرکت از ابتدای سال 1386 با بهره گیری از کارشناسان ونیروهای مجرب و با استفاده ازماشین آلات و تجهیزات پیشرفته تولید انبوه شمش روی را آغاز کرده است.

وی همچنین در مصاحبه با رادیو اقتصاد از تولید سالانه 10 هزار تن محصول شمش روی در این واحد خبرداد و افزود: هم اکنون 120 نفر بصورت مستقیم در مجموعه مورد نظر مشغول فعالیت هستند.