جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: سه شنبه، 17 مرداد 1396     
طرح جامع مسکن و ساماندهی حاشیه نشینی در اولویت است

به گزارش صنعت نیوز، معاون امور مسکن وزیر راه و شهرسازی گفت : باید به نیاز مسکن خانه اولی ها پاسخ داده شود.

حامد مظاهریان در مصاحبه با رادیو اقتصاد گفت : نقشه راه ما طرح جامع مسکن است که با همفکری صاحبنظران دانشگاهی هر سال نیز در آن تجدید نظر می شود و این برنامه برای پاسخگویی به نیاز مسکن و جامعه ایرانی تهیه شده است.

مظاهریان افزود : طرح جامع مسکن در درجه اول برای خانه اولی ها و افراد کم درآمد جامعه مانند زوج های جوانی است که دارای شغل اند اما تا به حال موفق به خرید خانه نشده اند.

وی افزود: این کار از طریق صندوق پس انداز یکم انجام خواهد شد و با دو برابر پس اندازی که انجام می گیرد، اشخاص افزایش قدرت خرید پیدا می کنند.

مظاهریان توجه به بافت های فرسوده را در برنامه دوم دانست و افزود : در بافت میانی شهر با بخش هایی روبرو هستیم که روی آن هاسال هاست هیچ گونه سرمایه گذاری صورت نگرفته و متاسفانه بیشتر توجه روی تامین مسکن در خارج از شهر ها صورت گرفته است که این طرح ها موفق نیست.

مظاهریان گفت : زمین ها در خارج شهر ، ارزان است اما این زمین ها باید به شهر متصل شود و خدمات شهری و زیربنایی دریافت کند که یک معضل بزرگ است.

معاون امور مسکن وزارت راه و شهرسازی در باره تامین مسکن در خارج شهرها ادامه داد: در بافت های میانی خدمات شهری و خدمات زیر بنایی وجود دارد و سرمایه گذاری در این بافت ها سودبخش تر است.

مظاهریان اضافه کرد: بحث دیگری که برای وزارتخانه مهم است ساماندهی حاشیه نشینی است و در حال حاضر جمعیت زیادی از شهرها در حاشیه شهر ها زندگی می کنند.

وی افزود : هدف این است که خدمات رسانی در حاشیه شهرها مانند مرکز شهر شود و همچنین این بافت ها رسمیت پیدا کند و افراد بتوانند روی آن ها سرمایه گذاری کنند تا بانک ها امکان وام دهی پیدا کنند.

با این اقدامات معضل حاشیه نشینی رفع خواهد شد .
درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: