جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: يکشنبه، 28 خرداد 1396     
چقدر سرمایه برای بازسازی قطعه سازی کشور نیاز است؟

به گزارش صنعت نیوز، عضو هیات‌ مدیره انجمن تخصصی صنایع همگن قطعه‌سازی کشور معتقد است که بخش مهمی از مشکلات کنونی قطعه سازان به نبود سیاست گذاری مدون و دقیق در این صنعت باز می گردد.

مهدی مطلب زاده اظهار داشت : اساس خودروسازی بی شک صنعت قطعه سازی است، از این رو لازم است تا نگاه موجود به صنعت قطعه سازی کشور تغییر نماید .

وی گفت : در شرایط کنونی باید زمینه جذب و توسعه سرمایه گذاری در صنعت قطعه سازی ایران بیش از گذشته فراهم شود تا رشد در این بخش شاهد تحول در خودروسازی کشور باشیم.

وی تاکید کرد :امروز هر گونه همکاری و سرمایه گذاری مشترک در صنعت قطعه سازی ایران به سیاست وزارت صنعت ، معدن و هدف گذاری دولت در این بخش باز می گردد که در جریان قرارداد با شرکتهای خارجی به چه نحو عمل نمایند.

وی همچنین ضمن اشاره به تاثیر سیاستهای کلان دولت در صنعت قطعه سازی و خودروسازی کشور، افزود : دستیابی به اهداف این صنعت سازی مستلزم تدوین سیاستی کلان در حوزه خودروسازی و قطعه سازی است تا مسیر درستی و منطقی را در این راستا شاهد باشیم.

این فعال در صنعت قطعه سازی کشور با توجه به جریان حاکم بر صنعت قطعه سازی افزود : متاسفانه شرایط حاکم در این بخش حاکی از عدم تقویت صنعت قطعه سازی است چنانچه همچنان انتخاب گزینشی برخی از واحدهای خاص قطعه سازی نگرانی زیادی را در فعالان این صنعت ایجاد کرده است .

مطلب زاده افزود : متاسفانه ابهام در آینده صنعت قطعه سازی و سرمایه گذاری و توسعه در این بخش از همچنان مهمترین دغدغه های جدی این صنعت است.

وی خاطر نشان کرد : به دلیل وجود چنین ابهاماتی قطعه سازان همچنان در خصوص برنامه ریزی برای ارتقاء تکنولوژی و تولید قطعات جدید و همچنین سرمایه گذاری در بلاتکلیفی به سر می برند.

وی اظهار داشت : باید افق روشنی در صنعت قطعه سازی ترسیم شود تا شاهد ارتقاء و توسعه سرمایه گذاری در این صنعت باشیم.

وی با اشاره به میزان سرمایه مورد نیاز برای بازسازی صنعت قطعه سازی کشور افزود : برای بازسازی این صنعت باید حداقل 3 هزار میلیارد یورو در صنعت قطعه سازی سرمایه گذاری شود.

 
درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: