جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: يکشنبه، 28 خرداد 1396     
کشتی مسافربری در جزیره کیش غرق شد

به گزارش صنعت نیوز، یک فروند کشتی مسافری با ظرفیت 300 نفر صبح امروز در جزیره کیش غرق شد.

کشتی مسافربری دنا 110 ساعت چهار صبح امروز در اسکله کیش غرق شد.

 

این کشتی مسافربری با ظرفیت 300 مسافر متعلق به کشتیرانی فراساحل شرقی است که شب گذشته به دلیل نقص فنی و تعمیرات در اسکله کیش پهلو گرفته بود.

 

کشتی مسافری دنا ساعت چهار صبح امروز به زیر آب رفت.

 

 

جزئیات غرق کشتی دنا از زبان مدیرعامل و مالک شناور

 

مدیر عامل و مالک شرکت کشتیرانی فراساحل شرقی در رابطه با حادثه غرق شدن شناور مسافری این شرکت در کیش گفت:احتمال سهل انگاری خدمه در بروز این حادثه بسیار زیاد است.

 

 

علی اکبر تیموری در گفتگوی اختصاصی با شبکه اطلاع رسانی مانا اظهار داشت: کشتی دنا در زمان حادثه به دلیل مصادف شدن با شب های قدر خارج از سرویس بود اما خدمه در آن حضور داشته اند که با اطلاع از بروز مشکل و ورود آب به داخل شناور به سرعت از آن خارج می شوند.

 

وی با اشاره به این مسئله که هنوز از خسارات وارده برآوردی نداریم، خاطر نشان کرد: تیم غواصی هم اکنون وارد عمل شده است و به نظر می رسد با بالن گذاری زیر شناور، تا عصر امروز از آب خارج می شود.

 

به گفته مدیر عامل شرکت کشتیرانی فراساحل شرقی احتمال سهل انگاری خدمه در بروز این حادثه بسیار زیاد است و طبق اخبار اولیه خدمه در زمان اطلاع از ایجاد مشکل نسبت به بستن درها و دریچه ها نیز به موقع عمل نکرده اند.

 

تیموری، شناور مسافری مغروقه را از نوع کاتاماران ساخت کشور استرالیا اعلام کرد و در این باره گفت: کشتی در سال 2009 ساخته شده و در کلاس آیاکس بوده و توانایی اقیانوس پیمایی دارد.

 

به گفته مدیر عامل شرکت کشتیرانی فرا ساحل شرقی این شناور در قرارداد با شرکت هواپیمایی ماهان در حال فعالیت مسافری بوده است.

 

وی عمده فعالیت شرکت متبوعش را در حوزه حمل و نقل سوختی و نفت اعلام داشت و گفت: این شناور تنها شناور مسافری در اختیار این شرکت است که در کیش خدمات رسانی می کرد.

 

 

این حادثه تلفاتی نداشت و خدمه و ملوان کشتی مذکور قبل از به زیرآب رفتن شناور از کشتی خارج شدند.