جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: شنبه، 27 خرداد 1396     
عرضه بیش از ۱۰۰ هزار تن انواع فرآورده‌های نفتی و پتروشیمی در بورس کالا

به گزارش صنعت نیوز، ۱۰۰ هزار و ۶۴۸ تن انواع قیر، گوگرد، لوب کات، وکیوم باتوم، مواد شیمیایی و مواد پلیمری در بورس کالا عرضه می‌شود.

، ۷ هزار و ۵۷۰ تن قیر ۶۰۷۰ نیز در تالار صادراتی بورس کالای ایران عرضه می‌شود.

تالار محصولات کشاورزی بورس کالای ایران نیز در این روز شاهد عرضه ۱۰ هزار و ۶۴ تن جو دامی در قالب طرح قیمت تضمینی و به صورت فیزیکی است.

علاوه براین، ۱۵۰ تن ذرت دانه ای، ۳۰۰ تن روغن خام، ۲۷۵ تن شکر سفید، ۳۹ هزار تن گندم خوراکی و ۴ هزار تن گندم دوروم نیز در این تالار عرضه می‌شود.

همچنین ۵۰۰ تن شمش هزار پوندی ۹۹. ۸ شرکت ایرالکو نیز در تالار محصولات صنعتی و معدنی عرضه می‌شود.

بازار فرعی بورس کالای ایران نیز عرضه ۱۰۰ تن قند به صورت کله و خرد شده را تجربه می‌کند.

 

لزوم هماهنگی کامل نهادهای کشاورزی برای موفقیت طرح قیمت تضمینی گندم در بورس کالا

 

نماینده مجلس شورای اسلامی بر لزوم هماهنگی کامل نهادهای کشاورزی برای موفقیت طرح قیمت تضمینی گندم در بورس کالا تاکید کرد.

شهباز حسن پوربیگلری گفت: یکی از شاخص‌های اقتصادی کشورهای توسعه یافته، عرضه انواع کالا‌ها در بورس است و با توجه به اینکه وضعیت کلی و کلان کشور به گونه‌ای است که شاخص‌ها روند رو به بهبودی را در پیش گرفته اند بنابراین باید تلاش کرد تا بخش عمده‌ای از کالا‌ها در بورس کالا مورد معامله قرار گیرند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: اجرای طرح قیمت تضمینی گندم در بورس کالای ایران باعث ارتقاء کیفیت تولید این محصول می‌شود البته باید توجه کرد به دلیل استراتژیک بودن این محصول تمامی جوانب برای عرضه در بورس کالا مورد توجه قرار بگیرد تا شاهد موفقیت کامل اجرای این طرح ملی باشیم.

وی با تاکید بر اینکه عرضه محصولات کشاورزی در بورس کالا به نفع کشاورزان خواهد بود، گفت: عرضه محصولات کشاورزی در بورس کالا گامی مثبت برای ساماندهی بازار اقتصادی این محصولات تلقی می‌شود.

وی افزود: یکی از شاخص‌های اقتصادی کشورهای توسعه یافته، عرضه انواع کالا‌ها در بورس است و با توجه به اینکه وضعیت کلی و کلان کشور به گونه‌ای است که شاخص‌ها روند رو به بهبودی را در پیش گرفته اند بنابراین باید تلاش کرد تا بخش عمده‌ای از کالا‌ها در بورس کالا مورد معامله قرار گیرند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه طرح قیمت تضمینی گندم در بورس کالای ایران می‌تواند برای کشاورزان برنامه ریزی به دنبال داشته باشد، گفت: با توجه به اینکه گندم یک کالای استراتژیک و امنیتی بوده و به طور مستقیم با تضمین امنیت غذایی کشور سروکار دارد و قوت اولیه سفره غذایی مردم را تشکیل می‌دهد، باید با برنامه ریزی دقیق، همکاری و هماهنگی تمام نهادهای مرتبط، عرضه مناسب و همه جانبه‌ای را در بورس کالا رقم زد.

وی تاکید کرد: به طور یقین با عرضه گندم در بورس، می‌توان امیدواربود که کیفیت گندم و راندمان تولید افزایش پیدا می‌کند؛ به این ترتیب گندم تولید شده در بازاری رقابتی به فروش می‌رسد و از این طریق کشاورزان به ارتقای کیفیت این محصول تشویق می‌شوند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس تصریح کرد: بورس کالا به عنوان بازاری قانونمند، شفاف و پرقدرت اقتصادی می‌تواند به طور مستقیم محصولات کشاورز را با نرخ واقعی و عادلانه به دست مصرف کنندگان برساند، زیرا زمانی که کشاورز بتواند محصولات در مکان مطمئنی همچون بورس کالا به فروش برساند، سیستم‌های دلالی در صنعت کشاورزی حذف می‌شود.
درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: