جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: پنجشنبه، 25 خرداد 1396     
توسعه استاندارد حلال در حوزه های گردشگری و پوشاک

به گزارش صنعت نیوز، نیره پیروز بخت در مراسم امضای یادداشت تفاهم با وزارت توسعه اقتصادی و سرمایه گذاری ارمنستان افزود: علامت استاندارد حلال در مبادلات تجاری و بازرگانی روی کالاها ثبت می شود و نشان دهنده حلال بودن کالاها و محصولات صادراتی است.
معاون وزیر توسعه اقتصادی و سرمایه گذاری ارمنستان هم گفت: روابط ایران و ارمنستان دیرینه و عمیق است به ویژه دارای اشتراکات فرهنگی زیادی هستیم و علاقه مندیم در حوزه اقتصادی هم مبادلات تجاری ما گسترش یابد و انتظارات ما را برآورده کند.
امیل تاراسیان افزود: برای توسعه همکاری ها لازم است امکانات مورد نیاز را برای فعالیت تجار و بازرگانان و کارآفرینان دو کشور برای سرمایه گذاری و فعالیت های اقتصادی فراهم کنیم.
وی گفت: اتحادیه اروپا، اورآسیا، خاورمیانه و بویژه ایران بازار هدف ارمنستان برای توسعه همکاری های اقتصادی و بازرگانی است.
تاراسیان افزود: محصولات حلال ویژگی خاص است که کشورهای اسلامی به آن اهتمام دارند و ما تلاش می کنیم زمینه ها را برای تحقق این مهم فراهم کنیم و منوط به دیدار روسای جمهور دو کشور است.
وی گفت : با امضای این یادداشت تفاهم زمینه را برای فعالیت بخش خصوصی ارمنستان برای ورود به این حوزه فراهم می کنیم و با ایجاد دفاتر حلال در ارمنستان توریست های مسلمان که به کشور ما می آیند می توانند از خدمات گردشگری حلال استفاده کنند.
تاراسیان افزود : همچنین با ایجاد آزمایشگاه های حلال می توانیم بازار 180 میلیونی اوراسیا را به روی محصولات و کالاهای ایرانی باز کنیم که تامین کننده منافع دو کشور خواهد بود.