جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: دوشنبه، 22 خرداد 1396     
نمایشگاه معرق و ملیله چرم بر روی چوب میهمان سازمان میراث فرهنگی تا 24 خرداد

به گزارش صنعت نیوز، نمایشگاه معرق و ملیله چرم بر روی چوب هنرمند پیشکسوت کشورمان اسماعیل میر فخر‌ رجایی تا 24 خرداد در ساختمان شماره یک سازمان برگزار می شود.

اسماعیل میر فخر‌ رجایی با داشتن نشان اصالت یونسکو و نمایشگاه معرق و ملیله چرم بر روی چوب میهمان سازمان میراث فرهنگی تا 24 خردادشرکت در نمایشگاه های متعدد از سال 1370 فعالیت حرفه ای خود را آغاز کرده است.

 

وی از کودکی در خانواده ای رشد یافت که با کارهای چرمی سر و کار داشت و پدر او در حرفه محصولات چرم صنعتی فعالیت می کرد.

 

میر فخر‌ رجایی گفت: به دلیل علاقه کار با چرم شروع به ساخت کیف، کفش، لباس به شیوه هنری و دست دوز پرداختم.

 

وی ادامه داد: با همفکری، همکاری و مشورت استاد آقا رخ از هنرمندان نقاش روی چرم اصفهان، به طور اختصاصی به معرق و ملیله چرم بر روی چوب پرداختم.

 

میر فخر‌ رجایی گفت: هنر معرق و ملیله چرم بر روی چوب رشته ای جدید است که با ثبت این ابداع اکنون این هنر جزء رشته های صنایع دستی محسوب می شود.

 

وی افزود: پس از سال ها آزمون و خطا اکنون تنها دکوراسیون داخلی منازل را بنا به خواست و نیاز بازار و جامعه امروزی تولید می کنم.

 

میر فخر‌ رجایی گفت: هنر معرق و ملیله چرم بر روی چوب در بین مردم ناشناخته است و امروز دغدغه شناساندن این هنر را به  مردم کشور دارم.

 

وی ادامه داد: در این نمایشگاه بیش از 40 محصول چون میز کنسول، آیینه، جلد قرآن و کتاب، رحل، صندلی و ا شیاء کاربردی متناسب با دکوراسیون منزل به نمایش گذاشته شده است.

 

نمایشگاه معرق و ملیله چرم بر روی چوب به حمایت دفتر صادرات معاونت صنایع دستی تا 24خرداد در ساختمان شماره یک سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از ساعت 9 تا 15 پذیرای علاقه مندان است.

 
درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: