جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: يکشنبه، 21 خرداد 1396     
افزایش ۳۸۸۳ مگاواتی اوج مصرف برق کشور

به گزارش صنعت نیوز، روز گذشته اوج مصرف برق با ثبت عدد ۴۸ هزار و ۲۰۲ مگاوات نسبت به روز جمعه با افزایش قابل ملاحظه ۳ هزار و ۸۸۳ مگاواتی روبرو شد.

اوج مصرف برق در روز گذشته (شنبه) از مرز ۴۸ هزار مگاوات گذشت تا اینگونه نسبت به مدت مشابه سال قبل با افزایش مصرف ۴ هزار و ۷۳۸ مگاواتی روبرو شود.

همچنین در این روز اوج مصرف برق نسبت به روز جمعه نیز با افزایش قابل ملاحظه ۳ هزار و ۸۸۳ مگاواتی روبرو شد و باعث شد تا در روز گذشته نیز وزیر نیرو در آیین افتتاح فاز اول تصفیه خانه فاضلاب پردیس به این موضوع واکنش نشان داده و از مردم بخواهد تا مانند سال‌های گذشته با این وزارتخانه جهت کاهش مصرف برق همکاری کنند.

براساس این گزارش، میزان کل مبادلات برق در روز گذشته برابر با هزار و ۷۶۲ مگاوات بود که از میان هزار و ۴۰۵ مگاوات آن صادر و بقیه نیز مربوط به وارادات برق بوده است.

گزارش‌ها حاکی از این است که مصرف برق در بخش صنایع نیز در روز گذشته با اندکی کاهش نسبت به روز جمعه به ۳ هزار و ۹۸۳ مگاوات رسید.

همچنین ذخیره نیروگاهی در این روز با ثبت عدد هزار و ۵۵۴ مگاوات نسبت به روز گذشته با کاهش قابل توجه ۳ هزار و ۴۶۳ مگاوات روبرو بوده است.