جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: شنبه، 23 ارديبهشت 1396     
آغاز فعالیت تور گردشگری دریایی با شناور فیروزه در بوشهر

به گزارش صنعت نیوز، تور گردشگری دریایی در استان بوشهر با فعالیت شناور مسافری فیروزه متعلق به کشتیرانی والفجر عصر امروز آغاز به کار می‌کند.

در پی استقبال گسترده مسافران و گردشگران از تورهای گردشگری دریایی شرکت کشتیرانی والفجر در تعطیلات نوروز ۹۶ دربندر بوشهر و همزمان با فرا رسیدن عید نیمه شعبان و ایام ماه مبارک رمضان، گشت‌های دریایی با فعالیت شناور مسافربری کاتاماران فیروزه متعلق به کشتیرانی والفجر در آبهای استان بوشهر مجددا راه اندازی می‌شود.

علاقه‌مندان و گردشگران در استان بوشهر می‌توانند با استفاده از این گشت دریایی خاطره خوش و بیادماندنی سفر دریایی در آبهای نیلگون خلیج همیشه فارس را همراه با اجرای برنامه‌های شاد و مفرح همراه با پذیرایی در محیطی خانوادگی، تجربه کنند.

کشتی فیروزه که ظرفیت حمل بیش از ۲۰۰ گردشگر را دارد ساعت هفت شب امشب و با خنک شدن هوا تور گردشگری خود را در آبهای بوشهر آغاز می‌کند.

گردشگران برای استفاده از این شناور باید از طریق هماهنگی با دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری استان بوشهر اقدام کنند.

 

طرح بندر جدید تجاری ریگ آغاز شد

 

همزمان با نیمه شعبان سالروز میلاد با سعادت حضرت مهدی موعود (عج) طرح بندر جدید تجاری ریگ در شهرستان گناوه باحضور استاندار بوشهر آغاز شد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر در آیین اجرای طرح بندر جدید تجاری ریگ با اشاره به اهمیت اجرای این طرح اظهار داشت: طرح بندر جدید تجاری ریگ در زمینی به مساحت ۵۰ هکتار با اعتبار ۱۸۰ میلیارد ریال اجرا شد که اعتبارات آن از منابع استانی و مشارکت این سازمان تامین می‌شود.

محمدمهدی بنچاری افزود: فاز اول این طرح شامل اسکله، بارانداز، انبار، جاده دسترسی و ساختمان‌های اداری است.

وی گفت: ظرفیت کنونی تخلیه و بارگیری کالا در بندرریگ ۳۵ هزار تن است که با اجرای طرح توسعه این بندر، به ۱۲۰ هزار تن می‌رسد.

استاندار بوشهر نیز در آیین آغاز اجرای این طرح با اشاره به برنامه‌هایی که برای رونق بندر ریگ در دست اجراست، گفت: ساماندهی امور بندری و کالای همراه ملوان و ساخت جاده این بندر به گناوه از جمله این برنامه هاست که در این زمینه قدمهای خوبی برداشته شده است.

مصطفی سالاری افزود: به منظور ساماندهی کالای همراه ملوان با تعدادی از وزیران صحبت شده تا این موضوع از ریشه حل شود و به وضعیتی پایدار برسد، البته با نظر مثبتی که آنان داشتند به نتایج خوبی دست یافته‌ایم.
درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: